Ankara-Sivas Arası 2 Saat Olacak

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının tamamlanmasıyla Ankara`dan Yozgat`a bir saat, Yozgat`tan Sivas`a bir saat olmak üzere Sivas-Yozgat-Ankara arası seyahat süresinin iki saate ineceğini ifade ederek, "Ankara`dan da İstanbul`a 3,5 saat olmak üzere 5,5 saatte Sivaslı İstanbul`a gidebilecek. 4,5 saatte Yozgatlı İstanbul`a gidebilecek." dedi.

Bakan Arslan, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın da katılımıyla gerçekleştirilen Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattı ilk ray serimi töreninde yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarları olarak göreve geldiklerinde Ulaştırma Ana Plan Stratejisi'ni oluşturduklarını, bu kapsamda 2023'te, 2053'te ve 2071'de nerede olunmak istendiğine ilişkin yol haritası çizdiklerini bildirdi. Arslan, Türkiye'nin yollarını bölünmüş yol haline getirdiklerini ve getirmeye devam ettiklerini ifade ederek, kaderine terk edilen demiryollarının devlet politikası haline getirildiğini ve ülkenin bir baştan bir başa demiryolları ağlarıyla örülmesi için çalışma başlattıklarını kaydetti.

"Türkiye'yi bir baştan bir başa erişebilir, ulaşabilir yaptık"

Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye'de, denizaşırı ülkelerle ticaretin artırılması için limanlar yapıldığına işaret eden Arslan, havayolunun halkın yolu haline getirilmesi amacıyla da 81 kente uçakla erişimin sağlanabilmesi için havalimanı yapılacağını söyledi. Arslan, Türkiye'yi bir baştan bir başa erişebilir, ulaşabilir hale getirdiklerine dikkati çekerek, "Bunu yaparken de Kırıkkale'nin, Yozgat'ın, Sivas'ın yüksek hızlı trene kavuşması lazım deyip, projeyi başlattık." diye konuştu.

Millete hizmetkarlık etmek adına çok önemli sorumluluklar aldıklarını vurgulayan Arslan, bu bilinçle görevlerini yerine getirdiklerini kaydetti. Arslan, Yozgat'a yapılacak havalimanının ihale sürecinin tamamlandığını ve sözleşmenin imzalandığını belirterek, "Bugünlerde başlıyoruz işe. Kısa sürede Yozgatlı buradan ister İstanbul'a ister İzmir'e ister Antalya'ya ister yurtdışına uçabilecek. Hayırlı uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

"15 bin 500 kilometre inşaat, ihale ve proje çalışması yapıyoruz"

Arslan, 2002'den 2016'ya bin 805 kilometre yani yılda ortalama 134 kilometre demiryolu yapıldığını dile getirerek, "Şu an inşaatı devam eden demiryolu miktarı yaklaşık 4 bin kilometre. 3 bin 967 kilometrede çalışıyoruz. 4 yılda bitirecek olsak yılda ortalama bin kilometre yapmış olacağız. 1950-2003 arası 52 yılda 945 kilometre, AK Parti iktidarlarında yılda ortalama bin kilometre bitirebilir hale geldik. Bu ülke, dünyanın yüksek hızlı tren kullanan, işleten ülkeleri anlamında öncü ülke haline geldi." değerlendirmesinde bulundu. 

Yolların aynı zamanda sinyalli ve elektrikli hale getirildiğini kaydeden Arslan, 11 bin 395 kilometrelik demiryolunun, 10 bin 515 kilometresinin yenilendiğini ve modern hale getirildiğini bildirdi. Arslan, daha önce yurt dışından ray alan Türkiye'nin Karabük'te ray üretir hale geldiğini ifade ederek, şöyle devam etti: "Ülkemizin ray ihtiyacını da ülkemizden karşılar hale geldik. Bu da bizim memnuniyetimizin bir başka göstergesi. Bunları yaparken devam eden bin 870 kilometre yüksek hızlı tren hattında çalışıyoruz, bin 290 kilometre hızlı tren hattında çalışıyoruz. 807 kilometre konvansiyonel hatta çalışıyoruz. Bunlar yeni çalışmalar. Bin 318 kilometre yolun ihale süreçleri devam ediyor. Proje aşamasında olan 6 bin 200 kilometre demiryolu çalışmamız var. Toplam 15 bin 500 kilometre inşaat, ihale ve proje çalışması yapıyoruz. Ülkemizin 80 yılda sahip olduğu demiryolu 11 bin kilometre, AK Parti dönemlerinde 15 bin kilometre. Kıyaslamasını siz yapın."

Yüksek hızlı tren olarak Ankara, Eskişehir, Konya, İstanbul arası çalışıldığını ifade eden Arslan, bu sene Konya-Karaman'ı bitirip, hizmete sunacaklarını, devamında ise Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Sivas'ı bir sene içinde projedeki çalışmaları bitirip, gelecek yıl testlerine başlayacaklarını ve 2,5-3 ay içinde testleri tamamlayıp, 2019'da hizmete açmayı hedeflediklerini bildirdi.

Arslan, İstanbul-Avrupa arası yani Halkalı-Kapıkule hattının ihale süreçlerinin devam ettiğine işaret ederek, "Onu da yaptığımızda Yozgatlı, Sivaslı, Kırıkkaleli Avrupa'ya kadar buradan hızlı trenle gidebilir hale gelecek." diye konuştu.

Ankara-Polatlı-Afyonkarahisar-İzmir hattını çalıştıklarını ve 2020'de de bu hattın bitirileceğini anlatan Arslan, Erzincan, Erzurum ve Kars'a kadar hızlı trenin gideceğini, biten Bakü-Tiflis-Kars hattını da kullanarak, Orta Asya'ya, Çin'e kadar trenle gidilebilir hale gelineceğini kaydetti.

“Ankara-Sivas arası 2 saat olacak"

Bakan Arslan, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattındaki 29 milyon metreküp dolgunun 25 milyon metreküpünün tamamlandığını, Elmadağ, Kırıkkale, Yerköy, Yozgat, Sorgun, Akdağmadeni, Yıldızeli ve Sivas'ta yüksek hızlı tren istasyonlarının bulunacağını ifade ederek, şöyle konuştu: "Seyahat süreleri ise Ankara'dan Yozgat'a bir saat, Yozgat'tan Sivas'a bir saat yani Sivas-Yozgat-Ankara iki saat, Ankara'dan da İstanbul'a 3,5 saat olmak üzere 5,5 saatte Sivaslı, İstanbul'a gidebilecek. 4,5 saatte Yozgatlı İstanbul'a gidebilecek. Eskiden bunlar hayal edilmezdi. Yozgat'tan Ankara'ya biz 5 saatte gidiyorduk, şimdi Yozgat'tan İstanbul'a 4,5 saatte gidilecek. Projenin bedeli yaklaşık 9 milyar lira." 

Projenin uzunluğunun 393 kilometre olduğunu belirten Arslan, Başkentray'ın da dahil edilmesiyle Ankara'dan Sivas'a projenin toplam uzunluğunun 405 kilometre olduğunu söyledi. Arslan, bu hattaki 66 kilometre uzunluğundaki 49 tünelin, 54 kilometresinin tamamlandığını anlatarak, 28 kilometre uzunluğunu 52 viyadük, 609 köprü-menfez, 216 alt-üst geçit, 108 milyon metreküp kazının 100 milyon metreküplük kısmının tamamlandığını kaydetti.

"Sizin desteğinize dünden daha fazla ihtiyacımız var"

Halktan aldıkları güçle 15 yıldır hep ileriye yürüdüklerini ve yürümeleri gereken çok yolun olduğunu anlatan Arslan, "Dünyanın bu kadar başımıza çorap örmeye çalıştığı, dünyanın bu bölgede bu kadar huzursuzluk çıkarmaya çalıştığı ve dünyanın büyüyen, güçlenen Türkiye'nin önünü kesmeye çalıştığı bir dönemde sizin desteğinize dünden daha fazla ihtiyacımız var. Yaptığımız işler, yapacağımız işlerin teminatıdır." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Arslan, projenin bir yıl içinde tamamının bitmiş olacağını dile getirerek, 2-3 ayda testlerini yapıp, gelecek senenin ikinci yarısına kalmadan hizmete sunulacağını ifade ederek, projede emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmaların ardından Bozdağ, Arslan ve Yılmaz, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattında ilk ray serimini gerçekleştirdi. 

Konya-Karaman Arası Hızlı Trenle 40 Dakika 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan,  Konya-Karaman Hızlı Demiryolu’nun Çumra’daki şantiyesi ile yapımları devam eden Konya Kayacık Lojistik Merkezi ve Konya YHT Gar’da incelemelerde bulundu. Hızlı tren hattında test sürüşü gerçekleştiren Arslan, projeler hakkında TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’dan bilgi aldı. Arslan, Konya YHT Gar inşaat sahasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Memnuniyetle söylemek isterim ki Konya’nın önemli olan bütün bu projelerinde işler beklediğimiz hızında ilerliyor ve inşallah hepsini kısa sürede bitirip Konya ve Konyalının devamında Karaman ve Karamanlının hizmetine sunmak adına bunları bitirmiş olacağız.” dedi.

Konya-Karaman Hızlı Demiryolu Projesine Son Dokunuşlar

Arslan, Konya-Karaman Hızlı Demiryolu Projesinde sona yaklaşıldığının altını çizerek şunları kaydetti: “Konya-Karaman hızlı tren hattı 102 km ve önemli bir iş yapıyoruz. Mevcut demiryolunu işletme altında hızlı tren hattına çeviriyoruz. 102 km çift hatlı bir hat altyapısını daha önce bitirdik, dizel işletmeciliğe başladık, hattı bu sene içerisinde hem elektrikli hem sinyalli hale getirmekle ilgili de süreçler devam ediyor. İnşallah haziran ayında elektrik işini bitirip eylül ayında da sinyal işini bitirdikten sonra da testlere başlamış olacağız,  iki- iki buçuk aylık test periyodundan sonra da Konya-Karaman hızlı treni hizmete girmiş olacak. Böylece Karamandan kalkan bir misafirimiz Konya üzerinden İstanbul’a veya Konya üzerinden Ankara’ya gidebilecek. Elbette ki aynı şekilde İstanbul’dan ve Ankara’dan gelen misafirlerimiz de Konya üzerinden Karaman’a kadar gidebilecek. Buradaki projenin ilerleme hızı memnuniyet verici bunu bir kere daha ifade etmek isterim.

Yerel Yönetimlerle İşbirliği

Konya-Karaman Hızlı Demiryolu Projesi kapsamında inşa edilen sanat yapıları hakkında da bilgiler veren Arslan, TCDD Genel Müdürlüğü ile Yerel Yönetimler arasında sergilenen iş birliğinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, şunları kaydetti: “Konya ile Karaman arasında 21 adet araç altgeçidi, 20 araç üst geçidi ve 15 yaya alt geçidi olmak üzere 56 adet sanat yapımız var. Bu sanat yapıları ile ilgili olarak işler, çok güzel bir noktaya gelmiş durumda ve sanat yapıları yapılırken özellikle Büyükşehir Belediyemizle çok güzel bir işbirliği yaptık. TCDD Genel Müdürlüğümüzün yaptığı işler var, Büyükşehir Belediyemizin yaptığı 7 araç alt geçidi var, 7 yaya alt geçidi var bunlar çok önemli. Meram Belediyemizin de yaptığı bir yay alt geçidi var. Böylece Bakanlık olarak TCDD Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyemizle yaptığımız güzel bir işbirliği çerçevesinde o projelerde Konyalılara kaliteli bir şekilde verimli bir şeklide hizmet verecek hale geliyor. Özellikle neden bu sanat yapılarını söyledim? Çünkü daha önce Konya-Karaman arasında demiryolu hattında hiçbir sanat yapısı yoktu, tamamı hemzemin geçitti bu hem işletmecilik açısında iyi değildi hem özellikle tehlike arz etmesi anlamında iyi değildi. Ancak bu proje kapsamında 56 adet geçiş noktasının tamamına sanat yapısı yapıyoruz ve bunların çoğu bitti. Birkaç tane Büyükşehir Belediyemizin çalıştığı bir tane Meram Belediyemizin çalıştığı birkaç tane de TCDD Genel Müdürlüğümüzün çalıştığı var onlarda inşallah kısa sürede bitecek dolayısıyla bu şekilde bu sene Konya’ya gelen Yüksek Hızlı tren Karaman’a kadar Hızlı Tren konforunda insanımıza hizmet verebilecek.”

Ulukışla Şanlıurfa’ya Bağlanıyor

Konya-Karaman hızlı demiryolu hattıyla entegre olarak planlanan Ulukışla-Yenice hızlı Demiryolu Projesine de değinen Bakan Arslan, proje tamamlanıp hizmete girdiğinde bölgede oluşacak demiryolu koridorunun önemini vurguladı. Arslan, “Karamanın Ulukışla’ya kadar uzatılması önemli idi orada da inşaat çalışmalarımız devam ediyor. Ulukışla –Yenice arası yani Konya’yı Mersine, Adana’ya, Gaziantep’e, Şanlıurfa’ya bağlayacak olan hızlı trende de özellikle Ulukışla-Yenice arasında da proje yapıyoruz bu sene içerisinde inşallah o projeler biter bitmez onunda ihale sürecini bitirmiş olacağız.” dedi ve “Burayla ilgili memnuniyetimi ifade etmek isterim.” diye ekledi.

İstasyonların Tamamı Engelsiz Hale Getiriliyor

İstasyonlardaki inşaat çalışmaları hakkında detaylar veren Arslan, güzergâh üzerindeki beş istasyonun tamamının yenilenerek modern hale getirildiğini belirterek Konya Yüksek Hızlı treni, Karaman Hızlı Treni ve güzergâh üzerindeki istasyonların tamamının engelsiz hale getirildiği bilgisini verdi. Arslan, ” Engellilerimiz istasyonları engelsiz bir şekilde kullanabilecekler. Gerek yürüyen merdivenler gerek engelli asansörleri gerek engellilerin kullanabileceği diğer sistemlerin tamamı kurulmuş oluyor bunu da memnuniyetle ifade etmek isterim.” diye kaydetti.

Konya-Karaman Arası 40 Dakikaya Düşecek

Arslan, Konya-Karaman Hızlı Demiryolu Projesinin tamamlanmasıyla Yüksek Hızlı ve Hızlı olmak üzere trenlerin seyir sürelerinde meydana gelecek kısalmalara da değindi. Konya-Karaman arasının 78 dakika sürüyor iken 40 dakikaya düşmüş olacağını bildiren Arslan, “ Aynı zamanda Ankara-Konya arası ki Ankara-Sincan arasını da inşallah bitiriyoruz. Ankara-Konya arası 1 buçuk saat, Karamanı da 40 dakika olarak düşündüğünüzde Ankara’dan Karamana 2 saat 10 dakika da varabilmiş olacağız.” dedi.

Konya YHT Gar 2018’de Tamamlanacak

Bakan Arslan, Buğday Pazarı mevkiinde inşa edilen Konya YHT Gar’ın yaklaşık 29.500 m² kapalı alanı olan bir saha olduğunu ve yüzde 30’unun bitmiş durumda olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek şunları kaydetti: “Proje bedeli 67 milyon lira inşallah bu sene içerisinde burayı da bitirip Konyalıların ve Konya’ya gelecek olan misafirlerin hizmetine sunmuş olacağız. Bunu çok önemsiyoruz çünkü Konya gerçekten çok gelişiyor, çok değişiyor, çok büyüyor her geldiğimde farklı bir Konya görüyorum dolayısıyla Yüksek Hızlı Tren Garımızı da modern bir yapıyla Konya’ya hizmet verebilir hale getireceğiz.

Konya YHT Gar Diğer Raylı Sistem Projeleri ile Entegre  

Bakan Arslan: “Memnuniyetle bir şeyi daha ifade edelim gerek Büyükşehir Belediyemizin yaptığı raylı sistemler, gerek bakanlık olarak bizim üstlendiğimiz raylı sitemler dâhil hepsi Konya Yüksek Hızlı Tren Gar ile entegre olabilecek, dolayısı ile Konya’ya gelen misafirlerimiz buradan indikten sonra raylı sistemle şehrin istediği her yerine gidebilecekler.” dedi.

Konya Lojistik Merkezi’nde Sona Yaklaşılıyor

Bakan Arslan’ın son durumu hakkında bilgiler paylaştığı projelerden biri de Konya Lojistik Merkezi Projesi’ydi. İnşaat çalışmalarının hummalı bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Arslan, Projenin 2018 yılı içerisinde tamamlanmasının planlandığının altını çizerek şunları kaydetti: “Yine Konya Lojistik Merkezi’ni birlikte inceledik, çalışmalarımız çok güzel gidiyor yüzde 30 mertebelerine gelmiş durumda, şu anda 100 kişi çalışıyor, 80 kamyon, 14 ağır iş makinası olmak üzere hummalı bir çalışma var. Kışın bitmesiyle birlikte hem çalışan sayısı artacak hem iş makinası sayısı iki misline çıkacak. Hedefimiz Konya’ya bu bölgeye ve ülkemize hizmet edecek olan 1 milyon m2alana kurulan 1 milyon 700 bin ton yük kapasitesine sahip olan bu alanı inşallah bu sene içerisinde bitirip bölgeye Konya Lojistik Merkezi’ni de kazandırmış olacağız. Lojistik Merkezin sadece Konya için değil ülkemiz için ülkemizin demiryolu ile elleçlenen yükleri için de çok önemli olduğunu vurgulayalım. Burada da çalışmalarımız çok güzel gidiyor. İnşallah bu üç projeyi de kısa sürede bitirip Konyalıların, memleketimizin hizmetine sunmuş olacağız.”

Bakan Arslan’dan Demiryolculara Teşekkür

UDH Bakanı Ahmet Arslan, basın toplantısını Konya’da yürütülen projelerde emeği geçenlere teşekkürlerini sunarak noktalarken, ”Bu vesile ile yüklenicilerimize ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum Demiryolları Genel Müdürümüze Teşekkür ediyorum tüm ekibiyle birlikte çok güzel bir uyumla ve ahenkle çok güzel bir çalışma çıkarıyorlar. Ülkemizin her yerinde olduğu gibi.” diye konuştu.

TCDD Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Yüksek Hızlı Tren ve Yeni Demiryolu Projeleri kapsamında son bir ayda teklifleri toplanan, değerlendirilmesi devam eden ve sonuçlandırılan ihaleler aşağıda verilmiştir.

Sincan (OSB) - Yenikent - Kazan Soda Demiryolu Altyapı, Üstyapı, Elektrifikasyon, Sinyalizasyon ve Telekomünikasyon

Projesi

TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğünün İhale kayıt numarası 2017/332885 olan Sincan (OSB) - Yenikent - Kazan Soda Demiryolu Altyapı, Üstyapı, Elektrifikasyon, Sinyalizasyon ve Telekomünikasyon Yapımı" ihalesinde, yeterlilik belgesi verilen firmalardan fiyatlarını 4 Nisan 2018 saat 10.00’a kadar vermeleri istendi. İhale Sincan (OSB )- Yenikent - Kazan Soda arasındaki yaklaşık 18,4 km demiryolu altyapı, üstyapı, elektrifikasyon, sinyalizasyon ve telekomünikasyon (EST) işlerinin yapımını kapsıyor. 8 Ağustos 2017 tarihinde 36 firmadan yeterlilik başvurusu alınmıştı. Başvuruda bulunan firmalar şöyle:

1. YZ Altyapı İnşaat .+Araz Yol A.Ş.+Mehmet Güneş İnşaat

2. Özka İnşaat+Yüksel İnşaat

3. KMB Metro İnşaat+Altındağ İnşaat

4. Adfa Taahhüt İnşaat+Kiska-KOM İnşaat+AKM Yapı+PTK Proje

5. Cengiz İnşaat

6. Ederay İnşaatMetaleks İnşaat+Gala Altyapı+Detaş Konut

7. TEB Enerji+Ugursal Elektrik Elektronik+Yedigöze İnşaat

8. Metrostav Ankara İnşaat+Yapı STS

9. Alsim Alarko

10. Makyol İnşaat+Kalyon İnşaat

11. RBI İnşaat+İnelsan İnşaat+Biskon Yapı+Gürsesli İnşaat+Emba Madencilik

12. Heıtkamp Construction Swiss GmbH+REC Uluslararası İnşaat

13. Güriş İnşaat+Göçay İnşaat

14. Unitek İnşaat+YDA İnşaat İş Ortaklığı+Unitek İnşaat+Unitek İnşaat+Nesma Yapı Konsorsiyumu

15. İmaj Altyapı+Büyük Zigana İnşaat+HCA İnşaat+ONH İnşaat

16. Neoray İnşaat+Mapa İnşaat

17. Meting Raylı Sistem+Met-Gün İnşaat

18. Özgün İnşaat+Özdemir İnşaat

19. IC İçtaş İnşaat

20. DBH yol Yapı+Al-Ga İnşaat+Akçadağ İnşaat

21. Asmin taahhüt+Astro Üst Yapı İş Ortaklığı+Asmin Taahhüt+Astro Üst yapı İş Ortaklığı Konsorsiyumu

22. Ultra Teknoloji+Çelikler Taahhüt

23. Doğuş İnşaat

24. Gülermak Ağır San. İnşaat ve Taahhüt A.Ş.

25. Kolin İnşaat+Akkol Madencilik

26. Yapı Merkezi

27. SSC Yol İnşaat+İntekar Yapı+

28. Bestaş Yapı+Demce Yapı

29. Pers Yapı+Bergiz İnşaat

30. Dalğıç Ray İnşaat+Açılım İnşaat+Nehirsu İnşaat

31. Norinco Internatıonal Coorheratıon+Öztaş İnşaat

32. Özkar İnşaat+Özaltın İnşaat

33. AGA Enerji

34. Söğüt İnşaat+Ataray Mimarlık+Söğüt İnşaat İş Ortaklığı+Kıymet İnşaat+Söğüt inşaat İş Ortaklığı Konsorsiyumu

35. Gen Trans Story Montaj+Özce İnşaat

36. Şenbay Madencilik

 

Kırşehir-Aksaray Demiryolu (Altyapı, Üstyapı, Elektromekanik) Etüt, Proje, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmet Alımı

TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 28 Aralık 2017 günü mali zarfları açılan “Kırşehir - Aksaray Demiryolu (Altyapı, Üstyapı, Elektromekanik) Etüt, Proje, Mühendislik ve Danışmanlık” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi. Yaklaşık maliyeti 12.603.583,63 TL olan ihaleyi 9.650.150 TL teklifi ile kazanan Metro Plan Müşavirlik Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti, Sar Proje İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş.+Transtech Engıneers Inc. İş Ortaklığı ile sözleşme imzalandı. 21 Ağustos 2017 tarihinde yapılan ihaleye yeterlilik başvurusunda bulunan firmalar şöyle:

*Altınok Mühendislik

*Botek Mühendislik

*Emay Proje

*Erka-As Mühendislik   

*Mega Mühendislik

*Mescioğlu Mühendislik

*Petek Mühendislik

*Proyapı Mühendislik

*Suyapı Mühendislik + Kmg Mühendislik

*Tekfen Mühendislik

*Temat Mühendislik + İnpro Mühendislik

*Temelsu Mühendislik

*Transtek Müh.+Metroplan İmarsur Müh.

*Tümaş Mühendisilk

*Yüksel Domaniç

*Yüksel Proje

 

Gaziantep - Şanlıurfa Demiryolu Hattı Projesi

TCDD Genel Müdürlüğü tarafından 26 Temmuz 2017 günü müracaatları toplanan "Gaziantep-Şanlıurfa Demiryolu (Altyapı, Üstyapı, Elektromekanik) Etüt, Proje, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmeti" ihalesini kazanan TÜMAŞ Türk Mühendislik Müşavirlik ve Müteahhitlik Anonim Şirketi ile 7.749.579.00 lira üzerinden sözleşme imzalandı. 20 Aralık 2017 tarihinde yapılan ihaleye katılan firmalar şöyle:

*Er-Ka As Proje

*Mega Mühendislik

*Mescioğlu Mühendislik

*Proyapı Mühendislik

*Su-Yapı Mühendislik

*Temelsu Mühendislik

*Transtech Eng + Metroplan Mühendislik +Sar Proje

*Tümaş Türk Mühendislik

 

26 Temmuz 2017 tarihinde yapılan ihaleye yeterlilik başvurusunda bulunan firmalar şöyle:

*Altınok Müşavirlik

*Bimtaş Boğaziçi

*Botek Boğaziçi

*Emay Uluslararası Mühendislik

*Erka-As Proje

*Mega Mühendislik

*Mescioğlu Mühendislik

*Proyapı Mühendislik

*Suyapı Mühendislik + Kmg Proje

*Teksen Mühendislik

*Temat Teknik + İnpro Mühendislik

*Temelsu Uluslararası Mühendislik

*Transtech + Metroplan Müşavirlik + Sar Proje

*Tümaş Türk Mühendislik

*Yüksel Domaniç

 

Tokat-Turhal Demiryolu (Altyapı, Üstyapı, Sinyalizasyon, Telekomünikasyon)

TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğünün ihale kayıt numarası 2017/375869 olan Tokat-Turhal Demiryolu (Altyapı, Üstyapı, Sinyalizasyon, Telekomünikasyon) Etüt, Proje, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmet Alımı ihalesini kazanan Metro Plan Müşavirlik Mühendislik San. ve Tic.Ltd.Şti + Transtech Engineers İnc. İş Ortaklığı ile 3.626.172.60 lira üzerinden sözleşme imzalandı. 15 Aralık 2017 tarihinde yapılan ihaleye teklif veren firmalar şöyle:

 

1. Emay Mühendislik

2. Erka-As Proje

3. Mega Mühendislik

4. Mescioğlu Mühendislik

5. Tekfen Mühendislik

6. Temelsu Mühendislik

7. Transtech - Metroplan Müşavirlik

8. Yüksel Domaniç

 

21 Ağustos 2017 tarihinde yapılan ihaleye yeterlilik başvurusunda bulunan firmalar şöyle:

*Altınok Mühendislik                   

*Botek  Mühendislik

*Emay Proje                                  

*Erbil Mühendislik                       

*Erka As Mühendislik

*Mega Mühendislik

*Mescioğlu Mühendislik

*Petek Mühendislik

*Proyapı Mühendislik

*Suyapı Mühendislik+ Kmğ Mühendislik

*Tekfen Mühendislik

*Temat Mühendislik + İnpro Mühendislik

*Temelsu Mühendislik

*Transtek Müh.+Metroplan İmarsur Müh.

*Tümaş Mühendisilk

*Yüksel Domaniç

 

Siirt - Kurtalan Demiryolu (Altyapı, Üstyapı) Etüt, Proje, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmeti

TCDD Genel Müdürlüğü'nün, "Siirt - Kurtalan Demiryolu (Altyapı, Üstyapı) Etüt, Proje, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmeti" ihalesinin mali zarfları 21 Şubat 2018 günü açıldı. Yaklaşık maliyeti 3.144.198 TL olarak belirlenen ihalede mali zarfları açılan firmaların teknik puanları ve mali teklifleri (TL) şöyle:

Firma Adı Teknik Puan Mali Teklif

1. Mescioğlu Mühendislik 98,06 1.968.669

2. Mega Mühendislik 89,05 2.591.820

3. Temelsu Müh. - Altyapı Müh. 90,30 2.600.000

4. Proyapı Mühendislik 95,02 2.621.247

5. Transtech - Metroplan Müh. 91,49 2.675.000

6. Tümaş Türk Müşavirlik 90,21 2.999.480

 

Aydın - Çine Feldispat Tesisleri İltisak Hattı Projesi

TCDD İşletmesi 3. Bölge (İzmir) Malzeme Müdürlüğü tarafından 26 Ocak 2018 günü müracaatları toplanan, "Aydın- Çine Feldispat Tesisleri İltisak Hattı Uygulama Projelerinin Hazırlanması Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri" ihalesinde teklif alındı.15 Mart 2018 tarihinde yapılan ihaleye katılan firmalar şöyle:

1. Optim Obermeyer

2. Tümaş Türk Müşavirlik

3. Yüksel Proje

İhale için ön seçim müracaatında bulunan diğer firmalar şöyle:

1. Mega Mühendislik

2. DKE Mühendislik

3. Temelsu Mühendislik - Altyapı Mühendislik

4. Emre Özcan Mühendislik

5. Enye İnşaat

6. Progeo Proje

7. Tekfen Mühendislik

8 Aksa Etüt Proje

9. Dolsar Mühendislik - Erka-As Proje

 

İhale kapsamında yaklaşık 39 kilometre iltisak hattı uygulama projelerinin hazırlanması, mühendislik ve danışmanlık hizmetleri yapılacak. Bilindiği gibi ihale daha önce idari şartnamenin uygun olmaması nedeniyle iptal edilmişti. İptal edilen ihale için 8 firma ön seçim müracaatında bulunmuştu.

Bandırma - Bursa - Ayazma - Osmaneli Hızlı Tren Projesi

TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 27 Aralık 2017 günü teklifleri toplanan, “Bandırma - Bursa - Ayazma - Osmaneli Hızlı Tren Projesi (Tüneller Hariç) Altyapı Yapım Müşavirlik ve Kontrollük Danışmanlık Hizmeti” ihalesini UBM A.Ş. kazandı. Firmanın teklifi 15.550.978.70 lira olmuştur. Yaklaşık maliyeti 19.011.978,70 TL olan ihalede mali zarfları açılan firmaların teknik puanları ve mali teklifleri (TL) şöyle:

Firma Adı Teknik Puan Mali Teklif

1. UBM A.Ş. 100 15.500.647

2. Temelsu Mühendislik 64,76 16.942.098

3. Altınok - Apco Teknik 96,86 20.459.568

İhale için teklif veren diğer firmalar şöyleydi:

1. Emay Mühendislik

2. Erka-As Proje

3. Temat - Gözlem Mühendislik

 

TCDD 1.Bölge Malzeme Müdürlüğü/ Bayırköy İstasyonu Deplase Hattı Altyapı Yapım İşi

TCDD 1.Bölge Malzeme Müdürlüğünün ihale kayıt numarası 2018/36433 olan Bayırköy İstasyonu Deplase Hattı Altyapı Yapım İşi için teklifler alındı. Yaklaşık maliyeti 9.952.092,12 TL, sınır değeri ise 7.052.768,31 TL olan ihaleye katılan firmalar şöyle:

 

Firma Adı Teklif Bedeli

Doğan Kuşlu+Enermak İnşaat 6.815.610,84

Yener İnşaat 6.873.735,72

Ataray Mimarlık 6.878.156,95

Abm Yol İnşaat 7.017.502,94

Atılım İnşaat 7.020.892,29

Veysel Demirtaş 7.146.178,15

Hca İnşaat 7.146.372,47

Teoman Nazif Ünsür 7.246.096,54

Ömer Yorgancıoğlu 7.303.619,34

Tur İnşaat 7.315.064,85

Simtay Yol Yapı 7.321.119,90

Elda İnşaat+Esyıl Mad. 7.329.226,83

Ogas Yol Yapı 7.349.106,35

Cng Yapı 7.375.049,91

Musa Gönül+Çağlar Baltaoğlu 7.477.477,53

Mehmet  Kızıl + İşfa Yapı 7.487.054,98

Hasan Canpolat – Canpolat Müh. 7.562.044,58

Erk İnşaat 7.592.872,44

Menga İnşaat 7.603.946,44

Çeka Beton+ Arca Tahsilat 7.637.000,00

Evrensel Yol + Hakan Karabulut 7.646.994,85

Tan Altyapı 7.718.272,55

Abşa İnşaat- Abdullah Şahinler 7.748.345,00

Ahmet Erdal Gökçe 7.890.177,75

Projeray Mühendislik 7.943.675,22

Abdulhe Yıldız + Okn İnşaat 8.031.461,79

Küçük Aksoy İnşaat 8.100.172,92

Unitek İnşaat 8.483.979,29

Lima İnşaat 8.815.247,03

Arme Enerji 8.950.058,31 

Berkoğlu İnşaat 9.052.772,53 

Nafya İnşaat+Uğur Aksu 9.731.389,32 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sponsorlar

         

Anbarapor'dan

Mart 06 2019 0
Hoşgeldin Mart 2019
Yeni sayımızla iyi bir ay geçirmeniz dileğiyle… Bu sayımızda Türk müteahhitlerin yurt dışı çalışmalarının son durumuna dair araştırmamızı yayınlıyoruz. Malum bu yıl ve önümüzdeki birkaç…

Teşvik

Ocak 04 2019 0
Ekim Ayında 389 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Ekimde 389 yatırım teşvik belgesi verildi.…
Aralık 13 2018 0
Eylülde 459 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Eylülde toplam tutarı 16.8 milyar lirayı aşan 459 adet yatırıma…
Kasım 16 2018 0
Ağustos Ayında 330 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ağustos ayında 330 yatırım teşvik belgesi…
Ekim 05 2018 0
Haziranda 570 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Haziranda 570 yatırım teşvik belgesi verildi.…

E-bülten

Anbarapor'dan haber almak ve belirli periyotlarda gönderdiğimiz e-bültenleri e-posta aracılığıya edinmek için e-posta adresinizi ekleyiniz. Aşağıdaki alana e-posta adresinizi eklediğinizde bizden e-posta almayı yasal olarak kabul etmiş sayılırsınız.