İnşaat ve Teknolojinin Birleşimi Yankı İnşaat

Röportaj Perşembe, 01 Haziran 2017 00:00 yazı boyutu yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt 0
Öğeyi Oyla
(2 oy)

Yankı İnşaat, kurulduğu günden bugüne kadar inşaat alanında yaptığı işlerle sektöründe söz sahibi olmuştur. Hastaneler, sağlık tesisleri, toplu konut projeleri, ticaret ve spor kompleksleri, çelik konstrüksiyon - yüksek binalar, askeri tesis ve binalar ile muhtelif alt yapı projelerini tamamlayarak teslim etmiştir. Ayrıca hastane ve sağlık tesislerinin donanımını sağlayarak işletmeciliğini yapmaktadır.

Yankı İnşaat, hedeflediği çağdaş yapı anlayışını günümüz teknolojisi ile birleştirerek, gerçekleşmesi zor birçok projeye imza atmıştır. Sudan, Somali ve Afganistan gibi yeryüzünde yaşam şartlarının zor olduğu, ulaşılması güç bölgelerde de üzerine almış olduğu taahhüt işlerini, kalite ve standartlardan ödün vermeden en iyi şekilde yerine getirmiştir. Yankı İnşaat’ın devam eden projelerini, sektördeki hedeflerini sizler için görüştük.

Öncelikle Yankı İnşaat hakkında bilgi alabilir miyiz?

Yankı İnşaat, kurulduğu günden bugüne kadar inşaat alanında yaptığı işlerle sektöründe söz sahibi olmuştur. Hastaneler, sağlık tesisleri, toplu konut projeleri, ticaret ve spor kompleksleri, çelik konstrüksiyon - yüksek binalar, askeri tesis ve binalar ile muhtelif alt yapı projelerini tamamlayarak teslim etmiştir. Ayrıca hastane ve sağlık tesislerinin donanımını sağlayarak işletmeciliğini yapmaktadır. Yankı İnşaat Ltd. Şti. ve Metdem İnşaat A.Ş.  İş Ortaklığı TİKA ile Sudan Nyala Türk Hastanesi 

İnşaatını anahtar teslimi yaparak çok önemli bir hizmet gerçekleştirmiştir. Nyala ya Afika’nın ortasında yol, su, elektrik olmayan bir yerde Sayın Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan talimatları ile başlanan ve tüm ihtiyaçların kargo uçakları ile taşındığı bir proje bitirilerek Dünya insanlık anlamında büyük hizmetler yapılmıştır. İş ortaklığı aynı zamanda Somali’de okul, yurt ve cami, Afganistan’da hastane yaparak diğer zor coğrafyalarda da projelerinin kabulünü bitirmiştir. 

Yankı İnşaat ve Metdem İnşaat hedeflediği çağdaş yapı anlayışını günümüz teknolojisi ile birleştirerek, üzerine almış olduğu taahhüt işlerini, kalite ve standartlardan ödün vermeden en iyi şekilde yerine getirmiştir. Yurtiçi ve yurtdışın da bilgi ve tecrübesini paylaşmaya devam etmektedir.

Yankı İnşaat ve Metdem İnşaat, Türk Teknoloji Grubu ile son yılların en önemli projelerinden olan, bizim tabirimiz ile en az 3. Köprü, Marmaray geçişi, 3. Havaalanı projeleri gibi önemli bir proje olan Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı SGK Veri Merkezi’dir. 

SGK Veri Merkezi Dünya sıralamalarında Google, Yahoo gibi en büyük Veri Merkezleri sınıfındadır.

Bahsettiğiniz ve Ankara’da yapımı devam eden SGK Ankara Hizmet Binası Sunum Genel Müdürlüğü Binası ve Bilgi İşlem Merkeziniz devam ediyor. Burada yaptığını işlerden bahseder misiniz?

SGK Ankara Hizmet Binası Sunum Genel Müdürlüğü Binası ve Bilgi İşlem Merkezi 125.000 m2 Kampus içerisinde yer almaktadır.

50.000 m2 Hizmet Sunum Yapıları

1800 Devlet Personelinin Çalışma Alanları, yapı izlenebilir, yönetilebilir tam akıllıdır, yapılarda merkezi ısıtma, soğutma grupları 80 adet ile masa üstü, oda, genel alanlar, cam önlerinde yer alan yer konvektörlerinin ısı ayarları dahil masanızdaki bilgisayarınız veya akıllı telefonlarınız ile kontrol ederek önemli enerji tasarrufu sağlanmıştır. Tüm yapılarda aydınlatma otomasyonu ile yine bilgisayarlarınızdan ortam konforları sağlanabilmektedir. Tüm sistemler için 3.5 MVA 2 adet trafo merkezi ve 4 adet jeneratör sistemi desteklemektedir.

40.000 m2 Ek Hizmet Yapıları

Konferans salonları; 500 kişilik tam simültane, canlı yayın yapılabilir, kamera takipli son derece ileri teknoloji ile donatılmış bir konferans salonudur. Toplantı salonlarının tamamında tam ve ayrılabilir duvar sistemleri ile 16 toplantı aynı anda yapılabilecektir. Tüm odalar için ayrı ayrı ses ve görüntüleme sistemleri hazırlanmıştır. ve SGK TV’nin yer aldığı bölüm uluslararası yayın kabiliyetine sahip tam profesyonel TV salonudur. Tüm ışık ve ses sistemleri için günümüz teknolojilerinin yer aldığı kumanda masaları, görüntü işleme masaları ve greenbox ile işlevsellik üst düzeye ulaştırılmıştır. TV salonları bölümünde 4 ayrı ses kayıt ve 2 ayrı radyo yayın odasını da eklemek için yer mevcuttur.

20.000 m2 Otoparklar

1800 araç kapasiteli, akıllı havalandırma sistemi olan Jet Fan ile ihtiyaç anında havalandırılan, carbon sensörlü kirlilik sınırı aşıldığında uyaran sistemler ve akıllı algılama ve söndürme sistemi ile kampüse yakışan bir 2 katlı otoparktır.

15.0000 m2 Veri Merkezi 

Veri merkezi küçük bir İlimizde kullanılan enerji ile çalışan, yaşayan üs diyebiliriz. Ülkemizin gurur projelerindendir. Veri Merkezi UPTIME Ins. TIER III Standartlarını taşımaktadır.

Tam Güvenlikli Inradur sistem ve tüm siber saldırılara karşı koyabilecek yapıda imalatları tamamlanan; 

4.000 m2 Beyaz Alan, 2.000 m2 Güç Alanı, 9.000 m2 Yönetim ve Destek Alanları

İki Ayrı Enerji Kaynağı ile 2 adet 4 MVA Trafo 

Yedek Enerji N+1 Standartlarında 12 Adet Jeneratör ve 40 + 80 ton Tanklar

Yedek Enerji N+1 Standartlarında 2 adet 2.4 MVA UPS sistemleri

350 Kabinet kapasiteli Veri Merkezi

Tüm Sistemde milyonlarca metre Özel İmalat ile getirtilen fiber optik altyapı,

110 Kapı Biometrik Geçiş sistemleri 

500 IP Yüksek Güvenlikli Kamera Sistemi

42 Yüksek Hassas Klima Sistemi

FM200 Gazlı söndürme Sistemleri

Veri merkezi kısaca, 180.000.000 kayıt ve günlük milyonlarca işlem kabul eden teknoloji üssü konumundadır.

Projelerimizde bizlere sonsuz destek veren ÇSGB, SGK İnşaat Emlak Yönetim ve Personelleri, Emek İnşaat Yönetimi ve Personelleri ve iş ortaklığında bulunan tüm alt yüklenicilerimiz, temizlik personellerimizden proje mühendislerimize teşekkürler ederiz.

Devam eden veya planladığınız başka projeleriniz var mıdır?

Kuveyt’te Dünyanın en büyük veri merkezi proje, danışmanlık ve yapım işleri projesine yakında başlayacağız. 

İş ortaklığımız ile yurt içinde tarım kredi hizmet binaları yapım işleri devam etmektedir. Yurt dışında Katar’da ön imzaları atılmış üst yapı projelerimize yıl sonunda başlamış olacağız. Yine yurt içerisinde iş ortağımız olan Türk Teknoloji Grubu ile anahtar teslimi veri merkezleri için danışmanlık, projeleri hazırlamaya devam etmekteyiz.

Eklemek istedikleriniz nelerdir?

İş ortaklığımızın hedefleri standart yapıların yanında teknoloji alanında yatırımlar yaparak ülkemizin bu konularda da kabiliyet ve başarılarının olduğunu kanıtlamak üzere çalışmalarımızı sürdüreceğimiz eklemek isteriz. 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sponsorlar

    

Anbarapor'dan

May 09 2019 0
Sıradan Olmayan Projelerin Ofisi: Teğet Mimarlık
Konuttan opera binasına, renovasyondan müzeye, yurtiçinden yurtdışına, çoğu sosyal sorumluluk projesi olan birçok yapı tasarlayan Teğet Mimarlık, İzmir Opera Binası projesi ile birçok nedenden dolayı…

Teşvik

Ağustos 06 2019 0
Nisan Ayında 451 Firmaya Teşvik Belgesi Verildi
Nisan ayında 451 kurum ve kuruluşa, çeşitli vergi istisna ve…
Nisan 04 2019 0
Aralık 2018'de 405 Yatırım Teşvik Belgesinin 51’i Enerji Projelerine
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca geçen yılın aralık ayında 405 yatırım…
Ocak 04 2019 0
Ekim Ayında 389 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Ekimde 389 yatırım teşvik belgesi verildi.…
Aralık 13 2018 0
Eylülde 459 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Eylülde toplam tutarı 16.8 milyar lirayı aşan 459 adet yatırıma…

E-bülten

Anbarapor'dan haber almak ve belirli periyotlarda gönderdiğimiz e-bültenleri e-posta aracılığıya edinmek için e-posta adresinizi ekleyiniz. Aşağıdaki alana e-posta adresinizi eklediğinizde bizden e-posta almayı yasal olarak kabul etmiş sayılırsınız.