İski’den Çok Önemli Su ve Çevre Yatırımları

Öğeyi Oyla
(0 oy)

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İSKİ Genel Müdürlüğü’nün 7 milyar 436 milyon 446 bin TL’lik 2018 bütçesini onayladı. Genel Müdür Fatih Turan, İstanbul’da son 44 yılın en kurak yılı olmasına rağmen su sıkıntısı yaşanmadığına dikkat çekerek, “Melen Barajı önümüzdeki yılın ortalarından itibaren su tutmaya başlayacak. Ayrıca, 3 yeni baraj daha yapıyoruz” dedi.

Yatırımlarda Milli Teknoloji Hamlesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi; Bağlı Kuruluşlardan İSKİ Genel Müdürlüğü’nün 2018 yılı Yatırım Programı, Bütçesi, Performans Programı’nı onayladı. Belediye Meclisi’nde İSKİ’nin 2018 Yılı Bütçesi görüşülerek karara bağlandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Ahmet Selamet'in yönettiği toplantıda bütçe ve yatırım programını meclise sunan İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan, 2017’deki 6 milyar 446 milyon TL’lik bütçenin yaklaşık yüzde 40'ına tekabül eden 2 milyar 354 milyon TL’yi su ve atıksu yatırımlarına ayırdıklarını belirterek, 2018 yılı bütçesinin ise 7 milyar 436 milyon 446 bin TL olarak belirlendiğini söyledi.

Bu rakamların İSKİ'nin dünya çapında güvenilir bir kurum olduğunu idari ve mali açıdan bir kez daha ispatladığını ifade eden Fatih Turan, “İSKİ olarak yatırımlarımızda su ve atıksu alanında öncülük edecek, Türk Mühendisliği ile hayata geçecek yerli ve milli teknolojiyi birinci sıraya koyuyoruz. Bir taraftan akıllı şebeke, yerli milli teknoloji, tüneller, araştırmalar derken, öbür taraftan suyun manevi arınmayla bir bağı olduğuna, kutsiyetine de inanıyoruz. Bu nedenle; hayat kaynağı olan suyla ilgili tecrübemizi paylaşmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Afrika ülkelerinden Balkanlara kadar bize danışan, bütün su idareleriyle bilgimizi ve tecrübemizi canı gönülden paylaşıyoruz. Ecdadımızdan devraldığımız su medeniyetinin mesuliyetini, su hizmetinin mübarek bir hizmet olduğunu biliyoruz” diye konuştu.

Melen Projesi Tamamlanıyor 3 Yeni Baraj Geliyor

2017'nin ilk dokuz ayında İstanbul’un son 44 yılın en kurak zamanını geçirmesine rağmen İstanbul'da barajların doluluk oranının yüzde 54 olduğuna dikkat çeken Turan, şöyle konuştu; “İklim değişikliğine bağlı ardışık kuraklık riskini de dikkate alıp, bilimsel verileri muhakkak hesap ederek gerekli tedbirleri aldık, almaya da devam ediyoruz. Melen İstanbul'un suyunun sigortasıdır. Melen sisteminin 1. ve 2. etabı tamamlanmıştı. Biz şu anda 131 km'lik 3. etabının %85'ini tamamlamış bulunuyoruz. Melen sisteminin en önemli parçası olan baraj inşaatı da tamamlanıyor. Melen Barajı önümüzdeki yılın ortalarından itibaren su tutmaya başlayacak. Ve böylece İstanbul’a neredeyse şu an sahip olduğu kadar ilave bir su rezervi sağlamış olacağız. Ayrıca Asya Yakası’nda İsaköy ve Sungurlu, Avrupa Yakası’nda Karamandere Barajları olmak üzere 3 yeni baraj projesini daha hayata geçiriyoruz. Rezve Deresi de yeni su kaynaklarımız arasında. 4 bin milimetre çapında 46 bin metre tünel ile Rezve Deresi’ndeki suyu Istrancalar’daki barajlara taşıyacağız. Böylece bölgedeki doğal bitki örtüsü zarar görmeyecek. Bu yeni kaynaklarımızla yıllık toplam 592 milyon metreküp ilave su sağlamış olacağız.”

Yeni su kaynaklarının yeni su arıtma tesislerinin yapımını da zorunlu kıldığının da altını çizen Turan, Ömerli'de Emirli 2. Kademe tesisinin inşaatına başladıklarını, Cumhuriyet ve Taşoluk 2. Kademe, İkitelli 3. Kademe, Şile, Terkos, Danamandıra içme suyu arıtma tesislerinin de projelerin hazır olduğunu söyledi. Bu tesislerin 2021’e kadar tamamlanmasıyla içme suyu arıtma kapasitesinin yüzde 45 artarak 6,5 milyon metreküpe ulaşacağını dile getiren Turan, Zeytinburnu-Bahçelievler arasında, tramvay güzergahının altında kalan ekonomik ömrünü tamamlamış olan hattı yenilediklerini de hatırlattı. Melen Suyu’nu nüfusu daha yoğun olan Avrupa Yakası’na taşımak için 3 metre çapında ve 22 kilometre uzunluğundaki Kağıthane-Bahçelievler içme suyu tünelini inşa edeceklerini kaydeden Turan, “Şimdiye kadar ülkemizdeki tünel projeleri, hep diğer ülkelerden teknoloji ithal edilerek gerçekleştirilmişti. Hamdolsun bugün ilk defa, Türk Mühendislerince üretilen yüzde 95'i yerli bir sistemle tünel açıyoruz. Bu TBM sistemiyle ülkemiz, dünyada bu teknolojiyi üreten sekizinci ülke oldu” diye konuştu.

İçme suyu yatırımları kapsamında deniz altından Yassıada (Demokrasi Adası)-Sivriada İçme suyu Hattı’nı inşa edeceklerini ve Sedef Adası boru hattını da yenileyeceklerini anlatan Turan, havzalarımızı ekolojik çeşitliliği ile muhafaza etmek için kamulaştırma faaliyetlerine devam ettiklerini söyledi. Bugüne kadar 30 milyon metrekareden fazla kamulaştırma yaptıklarını ve havzalara 700 binden fazla ağaç diktiklerini aktaran Turan, 2018 yılında 1,5 milyon metrekarelik bir alanı daha kamulaştırmayı planladıklarını belirtti.

“Musluk suyunun tat ve koku memnuniyetini arttırmak için 99 noktada kurduğumuz cihazlarla şebeke suyunun klor parametrelerini anlık takip edebiliyoruz” ifadesini kullanan Turan, İSKİ’nin su ve atıksu alanında muazzam bir sisteme sahip olduğunu vurguladı. Bu sistemi günümüzün bilgisayar sistemleriyle birleştirerek, yerli ve milli, dijital bir su ve atıksu yönetimi kurduklarını belirten Turan, Sultanbeyli ve Sancaktepe’deki akıllı şebeke projesiyle kayıp-kaçak oranını yüzde 10’a düşürdüklerini söyledi. İstanbul geneline uyguladıkları akıllı şebeke sistemiyle de Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi tarafından düzenlenen yarışmada İSKİ’nin birincilik ödülüne layık görüldüğünü hatırlatan Turan, “İstanbul kayıp-kaçakla mücadelede Türkiye ölçeğinde en başarılı şehirdir. Aslında bu oran; engebeli coğrafya kaynaklı basınç farkı ihtiyacı, uzak mesafelerden su getirilmesi ve büyük içme suyu ağı düşünüldüğünde, İstanbulun yüzde 24'lük kayıp-kaçak oranı Türkiye genelinin çok çok altındadır. Hedefimiz bu oranın daha da aşağı çekilmesidir. İleri teknoloji tabanlı akıllı şebeke sistemi, yüksek katma değeriyle önemli bir örnek teşkil edecek” şeklinde konuştu.

Ön Arıtmalar İleri Biyolojik Arıtmaya Dönüşüyor

İstanbul’da günlük arıtılan 3 milyon metreküpten fazla atıksuyun yüzde 99’unu arıttıkları, biyolojik ve ileri biyolojik arıtma oranının yüzde 35 olduğu bilgisini veren İSKİ Genel Müdür Fatih Turan, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu rakam Türkiye’de arıtılan atıksuyun 3’te 1’ini, İSKİ'nin tek başına arıttığı anlamına geliyor. Ataköy'deki ileri biyolojik tesisimizin 240 bin metreküp kapasiteli 2. kademesinin inşaatına başladık. Baltalimanı Atıksu Ön Arıtma Tesisinin biyolojik arıtmaya dönüşmesi için yer teslimini gerçekleştirdik. Ön arıtma tesislerimizin biyolojik arıtmaya dönüştürülmesi İstanbul için büyük önem taşıyor. Bu alanda da ilerleme kaydettik. Tuzla'da 3. kademe ile birlikte, Yenikapı ve Kadıköy’deki ön arıtmadan biyolojik arıtmaya dönüştüreceğimiz tesislerimizin projeleri hazır, ihaleleri sonuçlanmak üzere. Yine ihale aşamasında olan Silahtarağa İleri Biyolojik Arıtma Tesisimiz günlük yaklaşık 475 bin metreküp kapasiteye sahip olacak. Öte yandan, Melen Havzası’nı koruma kapsamında toplam 13 bin 500 metreküp kapasiteli 5 adet atıksu arıtma tesisi inşa edeceğiz. 9 Bin metreküp kapasiteli Akçakoca İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinin rehabilite edilmesi de hedefler arasında yer alıyor. Bu tesislerimiz için ihale aşamasındayız. Bütün bu tesislerimizin hizmete girmesiyle birlikte, 2 yıl içinde biyolojik ve ileri biyolojik arıtma oranımız yüzde 90’ı geçmiş olacak.”

"İleri biyolojik tesislerimizin çıkış suyu, park-bahçe sulama ve sanayi kullanımı için uygun bir kaynak. Yıllık ortalama 25 milyon metreküp geri dönüşüm suyu elde ediyoruz. Bu rakamı artırmak için Ataköy'deki tesisimize 30 bin ve Ambarlı'daki tesisimize ise 50 bin m3 kapasiteli geri dönüşüm ünitesi kuruyoruz" diyen Turan, İSKİ’nin, atıksu tesislerine kirli suyun ulaşması için 202 kilometre metre tünel sistemine sahip olduğunu, 25 kilometrelik tünel inşaatının devam ettiğini ve 37 kilometre daha tünel yapmayı planladıklarını aktardı. Turan, bu tünellerin tamamlanmasıyla Ömerli Baraj Havzası, Marmara Denizi, Haliç ve Küçükçekmece Gölü’nün atıksu tesisinden korunmasına önemli katkı sağlanacağını söyledi.

Dere Islahlarında Örnek Peyzaj Düzenlemesi

İstanbul’un dere ıslahı yatırımlarında da sona doğru yaklaştıklarını belirten Fatih Turan, “Toplam 497 kilometre dere ıslahı tamamlanmış durumda. Dere ıslahında hedefimiz 600 kilometre. Tamamlanan ıslah çalışmaları sayesinde pek çok problemli noktada sel baskını riski ortadan kalktı. İstanbul'da da yaz aylarında iklim değişikliğine bağlı ani ve yoğun yağışlar yaşamıştık. Bu yağışlardan sonra gerekli tedbirleri almak için hemen bir çalışma başlattık. Problemli noktaları belirledik. Kısa, orta ve uzun vadeli çözümlerimizi hazırladık. Bunun için bazı bölgelerde yeni yağmursuyu kanalları inşa edeceğiz, ara terfiler kuracağız, sistemlerimize yeni ilaveler gerçekleştireceğiz. Tuzla ve Çekmeköy'de dere ıslahı yanında peyzaj çalışması da hayata geçirdik. Bu bölgelerde Islah ile sel baskını tehdidini ortadan kaldırdık ve dere civarına yeşil alan kazandırdık. Yine Şile ilçemizde bulunan Pot Deresi için farklı bir proje geliştirdik. Bu deremiz de ıslah edilecek, bunun yanı sıra peyzaj ve kıyı düzenlemesi yapılacak” dedi.

Kapalıçarşı’nın Altyapısı Teknolojiyle Yenileniyor

Açılan tesislerle çamurun yakıt ve gübre olarak kullanıldığını hatırlatan Turan, “Dünyanın en büyük ve en eski kapalı çarşısı olan ve 30 bin metrekarelik alanda 66 sokakta hizmet veren Kapalıçarşı’nın alt yapısını yeniliyoruz. Atıksu ve yağmursuyu hatlarının bakım onarım çalışmalarına başladık. Tarihi dokuya zarar vermemek için kazısız teknoloji ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugüne kadar yaklaşık 400 metre atıksu ve yağmursuyu hattı kapladık. 748 metre hattın kaplaması devam ediyor. Ziyaretçilere rahatsızlık vermemek ve esnafın işlerine engel olmamak için de çalışmalarımıza akşam saatlerinde başlıyor ve sabaha kadar devam ediyoruz” dedi.

 

Göllerden Güneş Ve Rüzgar Enerjisi Üretiliyor

İstanbul’un su ve atıksuyla ilgili bugününe ve geleceğine katma değer sağlayacak Ar-Ge faaliyetlerine büyük önem verdiklerini, bu kapsamda Büyükçekmece Gölü üzerine yüzer güneş enerjisi panelleri yerleştirdiklerini ifade eden Turan, su havzalarında yürüttükleri rüzgâr enerjisi fizibilite çalışmalarını tamamladıklarını, Terkos Gölü mutlak koruma alanı içerisinde 25 MW’lık rüzgâr tarlası için model çalışmaları yaptıklarını ve türbinlerin yerini belirlediklerini anlattı.

İSKİ’nin ALO 185 Servisi’ne gelen arıza başvurularında memnuniyet oranının yüzde 92 olarak gerçekleştiğini, çocuklara çevre bilinci aşılamak için okullarda bilgilendirme faaliyetleri ve tiyatro gösterileri yaptıklarını belirten Turan, 2017’de 10 binden fazla gencin İSKİ tesislerini gezdiğini, Su Kullanma Bilinci seminerlerinde ise 30 binden fazla öğrenciye ulaştıklarını söyledi.

Toplantıda AK Parti adına Semra Yaşar, CHP’den Abdülhadi Akmugan ve Ümit Yurdakul, MHP’den Muharrem Yaman ile Bağımsız Meclis Üyesi Hüseyin Avni Sipahi söz alarak İSKİ’nin 2018 yılı bütçesi hakkındaki görüşleri açıkladı. Daha sonra oylamaya sunulan İSKİ 2018 Bütçesi 142 kabul, CHP'li üyelerin 54 ret oyu ve oy çokluğuyla kabul edildi.

2018 Yılı Yatırım Teklifleri Özet Tablosu

Kuruluşun Adı: İski Genel Müdürlüğü                                          2018 Yılı Fiyatlarıyla (Bin TL)

Sektörü D.K.H. Sosyal Altyapı (İçme suyu-Kanalizasyon)

Proje Tutarı

2018 Yılı Yatırım Teklifi

%

Devam Eden Projeler

Yeni Projeler

Toplam

Avrupa Yakası İçme suyu Projesi

1.786.915

306.993

68.500

375.493

12,6

Anadolu Yakası İçme suyu Projesi

1.952.943

386.956

16.700

403.656

13,5

Avrupa Yakası Kanalizasyon Projesi

3.970.237

607.991

220.751

828.742

27,8

Anadolu Yakası Kanalizasyon Projesi

3.221.056

323.995

237.400

561.395

18,8

Etüt-Proje İşleri

186.763

35.513

41.590

77.103

2,6

Kamulaştırma

13.541.936

296.572

103.428

400.000

13,4

Diğer Makine-Teçhizat Alımları

664.850

169.700

169.350

339.050

11,4

Toplam

25.324.700

2.127.720

857.719

2.985.439

100

 

 

Avrupa Yakası İçme suyu Projesi (Yeni Projeler) 2018 Yılı Birim Fiyatlarıyla (Bin TL) 

Yatırımcı Daire

Proje Adı

Finans Kaynağı

Yer (İl Ve İlçeler)

2018 Yılı Yatırımı

2019 Yatırımı

2020 Yatırımı

Dış Kaynak

Öz Kaynak

Toplam

Dış

Toplam Dış+İç

Dış

Toplam Dış+İç

Su İnşaat Dai. Bşk.

Avrupa Bölgesi Müteferrik İçme suyu İnşaatı (6)

İSKİ

Avrupa

 

500

500

 

2500

 

2.000

Su İnşaat Dai. Bşk.

Avrupa Bölgesi Müteferrik İçme suyu İnşaatı (7)

İSKİ

Avrupa

 

500

500

 

2500

 

2.000

Su İnşaat Dai. Bşk.

Avrupa Bölgesi Müteferrik İçme suyu İnşaatı (8)

İSKİ

Avrupa

 

500

500

 

2500

 

2.000

Su İnşaat Dai. Bşk.

Avrupa Bölgesi Müteferrik İçme suyu İnşaatı (9)

İSKİ

Avrupa

 

500

500

 

2500

 

2.000

Su İnşaat Dai. Bşk.

Avrupa Bölgesi Müteferrik İçme suyu İnşaatı (10)

İSKİ

Avrupa

 

500

500

 

2500

 

2.000

Su İnşaat Dai. Bşk.

Avrupa Bölgesi İSKİ Hizmet Binaları (1)

İSKİ

Avrupa

 

500

500

 

3000

 

1500

Su İnşaat Dai. Bşk.

Avrupa Bölgesi İSKİ Hizmet Binaları (2)

İSKİ

Avrupa

 

500

500

 

3000

 

1500

Su İnşaat Dai. Bşk.

Avrupa Bölgesi İSKİ Hizmet Binaları (3)

İSKİ

Avrupa

 

500

500

 

3000

 

1500

Su İnşaat Dai. Bşk

Yıldız Dereleri Rehabilitasyon İnşaatı

İSKİ

Avrupa

 

5.000

5.000

 

10.000

 

10.000

Su İnşaat Dai. Bşk

Yıldız Dereleri İsale Hattı İnşaatı

İSKİ

Avrupa

 

1.000

1.000

 

5.000

 

4.000

Su İnşaat Dai. Bşk.

Terkos İkitelli İsale Hattı İnşaatı

İSKİ

İstanbul Geneli

 

2.000

2.000

 

4.500

 

4.500

Su İnşaat Dai. Bşk.

Müşavirlik Hizmetleri

İSKİ

Avrupa

 

500

500

 

500

 

 

Su İnşaat Dai. Bşk.

Aykome Yatırımları (İBB)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

1.000

1.000

 

1.000

 

1.000

Su İnşaat Dai. Bşk

Avrupa Bölgesi İsale Hattı İnşaatı

 İSKİ

Avrupa

 

2.000

2.000

 

4.000

 

4.000

Su İnşaat Dai. Bşk

Terkos-Büyükçekmece İsale Hattı ve Tünel İnşaatı

İSKİ

Avrupa

 

500

500

 

2.500

 

2.000

Su İnşaat Dai. Bşk

Avrupa Bölgesi İSKİ Binaları Müteferrik Bakım Onarım İşi

İSKİ

Avrupa

 

2.000

2.000

 

3.000

 

1.000

Su İnşaat Dai. Bşk

Avrupa Geneli İSKİ Tesisleri ve Arazilerinin Güvenlik Binaları Yapılarak Koruma Altına Alınması İşi

İSKİ

Avrupa

 

500

500

 

1.500

 

1.000

Su İnşaat Dai. Bşk

İSKİ Genel Müdürlüğüne ait Bebek Lojmanlarının Tadilat İşi

İSKİ

Avrupa

 

1.000

1.000

 

 

 

 

Su İnşaat Dai. Bşk

Su Hazneleri Temizlik-Bakım Onarım İşleri (IV)

İSKİ

Avrupa

 

1.500

1.500

 

1.000

 

500

Su İnşaat Dai. Bşk

İsale Hatlarının Kazısız Teknoloji İle Yenilenmesi ve Rehabilitasyon İşi (I)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

1.500

1.500

 

1.500

 

 

Su İnşaat Dai. Bşk

İsale Hatları Su Hazneleri İşletme-Bakım Onarım İşleri (III)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

1.500

1.500

 

1.000

 

500

Su İsale ve Dağ. Dai. Bşk.

SCADA Merkez ve Dış İstasyonlar İşletme-Bakım İşi

İSKİ

İstanbul Geneli

 

1.500

1.500

 

3.000

 

1.500

Su İnşaat Dai. Bşk

Avrupa Bölgesinde Bulunan Terfi Merkezleri Her Türlü Bakım Onarım ve Revizyon İşleri (I)

İSKİ

Avrupa

 

1.500

1.500

 

3.000

 

500

Su İsale ve Dağ. Dai. Bşk.

Terkos ve Istranca Bölgesi Terfi Merkezleri ve İsale Hatları Bakım Onarım ve Revizyon İşleri

İSKİ

Avrupa

 

1.500

1.500

 

3.000

 

500

Avrupa İsale Dai. Bşk

İdare Tesislerine Ait Muhtelif Elektrik İşleri (14)

İSKİ

Avrupa

 

3.000

3.000

 

27.000

 

 

Avrupa İsale Dai. Bşk

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımı (GES) 3

İSKİ

İstanbul Geneli

 

3.000

3.000

 

14.000

 

13.000

Avrupa İsale Dai. Bşk

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımı (GES) 4

İSKİ

İstanbul Geneli

 

3000

3000

 

14.000

 

13.000

Avrupa İsale Dai. Bşk

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımı (RES) 1

İSKİ

İstanbul Geneli

 

5.000

5.000

 

15.000

 

30.000

Avrupa İsale Dai. Bşk

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımı (RES) 2

İSKİ

İstanbul Geneli

 

5.000

5.000

 

15000

 

30.000

Su Arıtma Dai. Bşk.

İstanbul İçme suyu Arıtma Tesisleri Bakım Onarım İşleri (2)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

20.000

20.000

 

20.000

 

20.000

Su Arıtma Dai. Bşk

İstanbul İçme suyu Arıtma Tesisleri Bakım Onarım İşleri (3)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

1.000

1.000

 

1.000

 

 

 

T O P L A M

 

 

 

68.500

68.500

 

172.000

 

151.500

 Anadolu Yakası İçme suyu Projesi (Yeni Projeler) 2018 Yılı Birim Fiyatlarıyla 

Yatırımcı Daire

Proje Adı

Finans Kaynağı

Yer (İl ve İlçeler)

2018yılı Yatırımı

2019 Yatırımı

2020 Yatırımı

Dış Kaynak

Öz Kaynak

Toplam

Dış

Toplam Dış+İç

Dış

Toplam Dış+İç

Su İnşaat Dai. Bşk.

Asya Bölgesi Tünel İnşaatı (I)

İSKİ

Anadolu

 

3.000

3.000

 

17.000

 

10.000

Su İnşaat Dai. Bşk.

Asya Bölgesi 8.Kısım Müteferrik İçme suyu İnşaatı

İSKİ

Anadolu

 

500

500

 

2.500

 

2.000

Su İnşaat Dai. Bşk.

Asya Bölgesi 9.Kısım Müteferrik İçme suyu İnşaatı

İSKİ

Anadolu

 

500

500

 

2.500

 

2.000

Su İnşaat Dai. Bşk.

Küçükçamlıca Depo İnşaatı

İSKİ

Anadolu

 

2.000

2.000

 

6.000

 

7.000

Su İnşaat Dai. Bşk.

Müşavirlik Hizmetleri

İSKİ

Anadolu

 

1.000

1.000

 

 

 

 

Su İnşaat Dai. Bşk.

Çamlıca-Salacak Beton Boru Rehabilitasyon İnşaatı

İSKİ

Anadolu

 

3.000

3.000

 

17.000

 

10.000

Su İnşaat Dai. Bşk

Asfalt Kaplama (4)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

5.000

5.000

 

10.000

 

15.000

Hizmet Dest. Dai.Bşk

Anadolu Yakası İSKİ Binaları Müteferrik Bakım Onarım İşi (VIII)

İSKİ

Anadolu

 

1.000

1.000

 

2.500

 

1.500

Hizmet Dest. Dai.Bşk

Anadolu Yakası İSKİ Tesisleri ve Arazilerinin İhata Duvarı ve Güvenlik Binaları Yapılarak Koruma Altına Alınması İşi

İSKİ

Anadolu

 

500

500

 

1.500

 

1000

Hizmet Dest. Dai.Bşk

İSKİ İsaköy Terfi Merkezi Uzay Çatı Konstrüksiyon İşi

İSKİ

Anadolu

 

200

200

 

1.300

 

 

Su İnşaat Dai. Bşk.

Asya Bölgesi Tünel İnşaatı (I)

İSKİ

Anadolu

 

3.000

3.000

 

17.000

 

10.000

Su İnşaat Dai. Bşk.

Asya Bölgesi 8.kısım Müteferrik İçme suyu İnş.

İSKİ

Anadolu

 

500

500

 

2.500

 

2.000

Su İnşaat Dai. Bşk

Asya Bölgesi 9.kısım Müteferrik İçme suyu İnşaatı

İSKİ

Anadolu

 

500

500

 

2.500

 

2.000

Su İnşaat Dai. Bşk

Küçükçamlıca Depo İnşaatı

İSKİ

Anadolu

 

2.000

2.000

 

6.000

 

7.000

Su İnşaat Dai. Bşk

Müşavirlik Hizmetleri

İSKİ

Anadolu

 

1.000

1.000

 

 

 

 

Su İnşaat Dai. Bşk

Çamlıca-Salacak Beton Boru Rehabilitasyon İnşaatı

İSKİ

Anadolu

 

3.000

3.000

 

17.000

 

10.000

Su İnşaat Dai. Bşk

Asfalt Kaplama İşi (4)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

5.000

5.000

 

10.000

 

15.000

Dest.Hiz.Dai.Bşk.

Anadolu Yakası İSKİ Binaları Müteferrik Bakım Onarım İşi (VIII)

İSKİ

Anadolu

 

1.000

1.000

 

2.500

 

1.500

Dest.Hiz.Dai.Bşk.

Anadolu Yakası İSKİ Tesisleri ve Arazilerinin İhata Duvarı ve Güvenlik Binaları Yapılarak Koruma Altına Alınması İşi

İSKİ

Anadolu

 

 

500

500

1.500

 

1.000

Dest.Hiz.Dai.Bşk.

İSKİ İsaköy Terfi Merkezi Uzay Çatı Konstrüksiyon ve Zemin Enjeksiyon İşi

İSKİ

Anadolu

 

 

200

200

1.300

 

 

 

T O P L A M

 

 

 

16.700

16.700

 

60.300

 

48.500

Avrupa Yakası Kanalizasyon Projesi (Yeni Projeler) 2018 Yılı Birim Fiyatlarıyla (Bin TL) 

Yatırımcı Daire

Proje Adı

Finans Kaynağı

Yer (İl ve İlçeler)

2018 Yılı Yatırımı

2019 Yatırımı

2020 Yatırımı

Dış Kaynak

Öz Kaynak

Toplam

Dış

Toplam Dış+İç

Dış

Toplam Dış+İç

Atıksu İnş. Dai. Bşk.

Avrupa 1.Bölge 1.Kısım Tünel İnşaatı

İSKİ

Avrupa 1

 

2.800

2.800

 

8.000

 

8.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk.

Avrupa 1.Bölge 5.Kısım Müteferrik Atıksu, Yağmursuyu Kanalı ve Dere Islahı İnşaatı

İSKİ

Avrupa 1

 

2.000

2.000

 

6.000

 

6.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk.

Avrupa 1.Bölge 2.Kısım Tünel İnşaatı

İSKİ

Avrupa 2

 

2.800

2.000

 

6.000

 

6.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk.

Avrupa 1.Bölge 2015 Yılı 1.Kısım Müteferrik Atıksu, Yağmursuyu Kanalı ve Dere Islahı İnşaatı

İSKİ

Avrupa 1

 

2.000

2.000

 

8.000

 

8.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk.

Avrupa 2.Bölge 1.Kısım Tünel İnşaatı

İSKİ

Avrupa 2

 

2.000

2.000

 

6.000

 

6.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk.

Avrupa 2.Bölge 2.Kısım Tünel İnşaatı

İSKİ

Avrupa 2

 

2.000

2.000

 

6.000

 

6.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk.

Avrupa 2.Bölge 3.Kısım Müteferrik Atıksu, Yağmursuyu Kanalı ve Boru İtme İnşaatı

İSKİ

Avrupa 2

 

2.000

2.000

 

4.000

 

6.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk.

Avrupa 2.Bölge 4.Kısım Müteferrik Atıksu, Yağmursuyu Kanalı ve Dere Islahı İnşaatı

İSKİ

Avrupa 2

 

2.000

2.000

 

4.000

 

6.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk.

Avrupa 2.Bölge 5.Kısım Müteferrik Atıksu, Yağmursuyu Kanalı ve Dere Islahı İnşaatı

İSKİ

Avrupa 2

 

2.000

2.000

 

6.000

 

6.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk.

Avrupa 2.Bölge 6.Kısım Müteferrik Atıksu, Yağmursuyu Kanalı ve Dere Islahı İnşaatı

İSKİ

Avrupa 2

 

2.000

2.000

 

6.000

 

6.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk.

Avrupa 2.Bölge 7.Kısım Müteferrik Atıksu, Yağmursuyu Kanalı ve Dere Islahı İnşaatı

İSKİ

Avrupa 2

 

2.000

2.000

 

6.000

 

6.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk.

Avrupa Bölgesi Müşavirlik Hizmetleri

İSKİ

Avrupa 2

 

100

100

 

400

 

400

Atıksu İnş. Dai. Bşk.

Gümüşdere Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı

İSKİ

Kilyos

 

2.000

2.000

 

2.000

 

8.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk.

Silahtarağa İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı

İSKİ

Eyüp

 

50.000

50.000

 

110.000

 

120.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk.

Avrupa Bölgesi Kesin Hesap Farkları

İSKİ

İstanbul Geneli

 

4.000

4.000

 

4.000

 

4.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk.

Atıksu Arıtma Tesisi Ek Ünite İnşaatı (2)

İSKİ

Avrupa 1

 

1.000

1.000

 

4.000

 

4.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk.

Başakşehir  İleri Biyolojik  Atıksu Arıtma Tesisi

İSKİ

Avrupa

 

2.000

2.000

 

8.000

 

8.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk.

Ambarlı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi II.Kademe İnşaatı

İSKİ

Avrupa 2

 

2.000

2.000

 

8.000

 

8.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk.

Yenikapı Biyolojik Arıtma Tesisi İnşaatı

İSKİ

Yenikapı

 

40.000

40.000

 

50.000

 

100.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk.

Esenler Yağmursuyu Erteleme Göeleti İnşaatı

İSKİ

Esenler

 

500

500

 

2.000

 

2.000

Abone İşl.Avr.1.Böl. Dai Bşk.

2018 Yılı  Abone İşleri  Avrupa Bölgesi  Müteferrik  İçme suyu  ve Atıksu Hatlarında  Yapım, Bakım ve Onarım İşi (2)

İSKİ

Avrupa 1

 

1.667

1.667

 

7.500

 

5.833

Abone İşl.Avr.1.Böl. Dai Bşk.

2018  Yılında Başkanlık  Bünyesinde Biten Kesin  Hesaplara Ait Kesin Hesap Farkı

İSKİ

Avrupa 1

 

412

412

 

 

 

 

Abone İşl.Avr.1.Böl. Dai Bşk.

2018 Yılı  Abone İşleri  Avrupa 1.Bölgesi Daire Başkanlığı İçme suyu  ve Atıksu Yapım,Bakım ve Onarım İşi (4)

İSKİ

Avrupa 1

 

9.188

9.188

 

24.500

 

24.500

Abone İşl.Avr.1.Böl. Dai Bşk.

2018 Yılı Abone İşleri Avrupa Bölgesi Müteferrik İçme suyu ve Atıksu  Hatlarında Yapım, Bakım ve Onarım İşi (1)

İSKİ

Avrupa 1

 

1.500

1.500

 

7.500

 

6.000

Abone İşl.Avr.1.Böl. Dai Bşk.

Başkanlık Bünyesinde Biten Kesin Hesaplara Ait Kesin Hesap Farkı

İSKİ

Avrupa 1

 

384

384

 

 

 

 

Abone İşl. Avr. 2.Böl. Dai. Bşk.

Başkanlık Bünyesinde Biten Kesin Hesaplara Ait Kesin Hesap Farkı

İSKİ

Avrupa 2

 

500

500

 

 

 

 

Abone İşl. Avr. 2.Böl. Dai. Bşk.

2018 Yılı Avrupa 2.Bölge Abone İşleri Daire Başkanlığı İçme suyu ve Atıksu  Yapım, Bakım ve Onarım İşi (2)

İSKİ

Avrupa 2

 

15.300

15.300

 

19.800

 

19.800

Abone İşl. Avr. 2.Böl. Dai. Bşk.

2018 Yılı Avrupa 2.Bölge Abone İşleri Daire Başkanlığı İçme suyu ve Atıksu  Yapım,Bakım ve Onarım İşi (4)

İSKİ

Avrupa 2

 

6.000

6.000

 

19.800

 

19.800

Abone İşl. Avr. 2.Böl. Dai. Bşk.

2018 Yılı Avrupa 2.Bölge Abone İşleri Daire Başkanlığı İçme suyu ve Atıksu  Yapım,Bakım ve Onarım İşi (1)

İSKİ

Avrupa 2

 

6.000

6.000

 

14.000

 

 

Abone İşl. Avr. 2.Böl. Dai. Bşk.

2018 Yılı Avrupa 2.Bölge Abone İşleri Daire Başkanlığı İçme suyu ve Atıksu  Yapım, Bakım ve Onarım İşi (2)

İSKİ

Avrupa 2

 

6.000

6.000

 

14.000

 

 

Atıksu Arıtma Dai. Bşk.

Atıksu Arıtma Tesisleri Muhtelif Koku Giderim Sistemleri Yapılması (4)

İSKİ

Anadolu

 

1.000

1.000

 

1.000

 

500

Atıksu Arıtma Dai. Bşk.

Atıksu Arıtma Tesisleri Muhtelif Koku Giderim Sistemleri Yapılması (3)

İSKİ

Anadolu

 

1.000

1.000

 

1.000

 

500

Atıksu Arıtma Dai. Bşk.

Paket Atıksu Arıtma Tesisi Temini (2)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

5.000

5.000

 

2.000

 

1.000

Atıksu Arıtma Dai. Bşk.

Atıksu Arıtma Tesislerine Geri Kazanım Sistemleri Yapılması (2)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

3.000

3.000

 

500

 

500

Atıksu Arıtma Dai. Bşk.

Paket Atıksu Arıtma Tesisi Temini (1)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

6.000

6.000

 

2.000

 

2.000

Atıksu Arıtma Dai. Bşk.

Atıksu Arıtma Tesislerine Dezenfeksiyon Sistemleri Yapılması (2)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

4.000

4.000

 

2.000

 

1.000

Atıksu Arıtma Dai. Bşk.

Atıksu Arıtma Tesisleri Yenileme, Geliştirme ve Ekipman Temin İşleri (1)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

5.000

5.000

 

4.000

 

2.000

Atıksu Arıtma Dai. Bşk.

Atıksu Arıtma Tesisleri Yenileme, Geliştirme ve Ekipman Temin İşleri (2)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

5.000

5.000

 

3.000

 

2.000

Atıksu Arıtma Dai. Bşk.

Atıksu Arıtma Tesisleri Yenileme, Geliştirme ve Ekipman Temin İşleri (3)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

3.000

3.000

 

1.000

 

1.000

Atıksu Arıtma Dai. Bşk.

Atıksu Arıtma Tesisleri SCADA Yenileme, Geliştirme ve Ekipman Temin İşleri (2)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

2.000

2.000

 

2.000

 

1.000

Atıksu Arıtma Dai. Bşk.

Atıksu Arıtma Tesislerine Dezenfeksiyon Sistemleri Yapılması (1)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

7.000

7.000

 

2.000

 

1.000

Kanalizasyon Dai. Bşk.

Avrupa Yakası 3.kısım  Müteferrik Atıksu,Yağmursuyu,Dere,Temizlik Bakım Onarım İnşaatı

İSKİ

Avrupa

 

1.500

1.500

 

6.750

 

6.750

Kanalizasyon Dai. Bşk.

Avrupa Yakası 6.kısım  Müteferrik Atıksu,Yağmursuyu,Dere,Temizlik Bakım Onarım İnşaatı

İSKİ

Avrupa

 

1.500

1.500

 

6.750

 

6.750

Kanalizasyon Dai. Bşk.

Avrupa Yakası 7.kısım  Müteferrik Atıksu,Yağmursuyu,Dere,Temizlik Bakım Onarım İnşaatı

İSKİ

Avrupa

 

1.500

1.500

 

6.750

 

6.750

Kanalizasyon Dai. Bşk.

İstanbul Geneli Kazısız Teknoloji İle Atıksu Kolektörleri Rehabilitasyon İnşaatı (1)

İSKİ

Avrupa

 

700

700

 

6.300

 

 

Kanalizasyon Dai. Bşk.

İstanbul Geneli Kazısız Teknoloji İle Atıksu Kolektörleri Rehabilitasyon İnşaatı (2)

İSKİ

Avrupa

 

700

700

 

6.300

 

 

Kanalizasyon Dai. Bşk.

İstanbul Geneli Atıksu Yağmursuyu Hatlarının Görüntülenmesi İşi

İSKİ

Avrupa

 

700

700

 

6.300

 

 

 

T O P L A M

 

 

 

220.751

220.751

 

421.150

 

433.083

 Anadolu Yakası Kanalizasyon Projesi (Yeni Projeler) 2018 Yılı Birim Fiyatlarıyla (Bin TL)

Yatırımcı Daire

Proje Adı

Finans Kaynağı

Yer (İl Ve İlçeler)

2018 Yılı Yatırımı

2019 Yatırımı

2020 Yatırımı

Dış Kaynak

Öz Kaynak

Toplam

Dış

Toplam Dış+İç

Dış

Toplam Dış+İç

Atıksu İnş. Dai. Bşk.

Asya  Bölgesi 3.kısım Müteferrik Atıksu,Yağmursuyu Kanalı ve Uzundere Aktarma Tüneli İnşaatı

İSKİ

Anadolu

 

 2.000

2000

 

8.000

 

8.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk

Asya Bölgesi 6.kısım Müteferrik Atıksu,Yağmursuyu Kanalı ve Dere Islahı İnşaatı

İSKİ

Anadolu

 

 2.000

2.000

 

8.000

 

8.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk

Asya Bölgesi 7.kısım Müteferrik Atıksu,Yağmursuyu Kanalı ve Dere Islahı İnşaatı

İSKİ

Anadolu

 

2.000

2.000

 

8.000

 

8.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk

Asya Bölgesi 8.kısım Müteferrik Atıksu,Yağmursuyu Kanalı ve Dere Islahı İnşaatı

İSKİ

Anadolu

 

2.000

2.000

 

8.000

 

8.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk

Asya Bölgesi 9.kısım Müteferrik Atıksu, Yağmursuyu Kanalı ve Dere Islahı İnşaatı

İSKİ

Anadolu

 

2.000

2.000

 

8.000

 

8.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk

Asya Bölgesi 10.kısım Müteferrik Atıksu,Yağmursuyu Kanalı ve Dere Islahı İnşaatı

İSKİ

Anadolu

 

2.000

2.000

 

8.000

 

8.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk

Asya Bölgesi 11.kısım Müteferrik Atıksu,Yağmursuyu Kanalı ve Dere Islahı İnşaatı

İSKİ

Anadolu

 

2.000

2.000

 

8.000

 

8.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk

Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisleri İnşaatı (2)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

500

500

 

2.000

 

2.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk

Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisleri İnşaatı (3)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

500

500

 

2.000

 

2.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk

Asya Bölgesi Müşavirlik Hizmetler

İSKİ

İstanbul Geneli

 

100

100

 

400

 

400

Atıksu İnş. Dai. Bşk

Kadıköy Deniz Deşarjı II.Kademe İnşaatı

İSKİ

Anadolu

 

5.000

5.000

 

15.000

 

15.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk

Melen Havzası Çevre Koruma Projesi Kapsamında Müteferrik Atıksu Arıtma Tesisleri Kanal İnşaatı

İSKİ

Düzce-Melen

 

15.000

15.000

 

40.000

 

40.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk

Şile İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı

İSKİ

Şile

 

2.000

2.000

 

2.000

 

8.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk

Kadıköy Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı

İSKİ

Kadıköy

 

50.000

50.000

 

100.000

 

130.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk

Paşaköy III. Kademe İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı

İSKİ

Paşaköy

 

40.000

40.000

 

40.000

 

80.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk

Asya Bölgesi Kesin Hesap Farkları

İSKİ

Anadolu

 

4.000

4.000

 

4.000

 

4.000

Atıksu İnş. Dai. Bşk

Arıtma Tesisleri İnşaat Müdürlüğü Müşavirlik Hizmetleri

İSKİ

Anadolu

 

100

100

 

400

 

400

Atıksu İnş. Dai. Bşk

Düzce Atıksu Tüneli İnşaatı

İSKİ

Düzce

 

5.000

5.000

 

15.000

 

15.000

Abone İşl.Asya Böl. Dai. Bşk.

2018 Yılı Asya Bölgesi Abone İşleri Dairtesi Başkanlığı İçme suyu ve Atıksu Yapım, Bakım ve Onarım İşi (3)

İSKİ

Pendik Kartal Maltepe Tuzla

 

7.500

7.500

 

25.000

 

25.000

Abone İşl.Asya Böl. Dai. Bşk.

2018 Yılı Asya Bölgesi Abone İşleri Dairtesi Başkanlığı İçme suyu ve Atıksu Yapım, Bakım ve Onarım İşi (1)

İSKİ

Anadolu

 

2.000

2.000

 

6.750

 

6.750

Abone İşl.Asya Böl. Dai. Bşk.

Başkanlık Bünyesinde Biten Hesaplara Ait Kesin Hesap Farkı

İSKİ

Anadolu

 

500

500

 

 

 

 

Kanalizasyon Dai. Bşk.

Asya Yakası 3.kısım Müteferrik Atıksu, Yağmursuyu, Dere, Temizlik Bakım Onarım İnşaatı

İSKİ

Anadolu

 

1.800

1.800

 

8.100

 

8.100

Kanalizasyon Dai. Bşk.

Asya Yakası 4.kısım Müteferrik Atıksu, Yağmursuyu, Dere, Temizklik Bakım Onarım İnşaatı

İSKİ

Anadolu

 

1.900

1.900

 

8.550

 

8.550

Atıksu Arıtma Dai. Bşk.

Paket Atıksu Arıtma Tesisi Temini (3)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

5.000

5.000

 

2.000

 

1.000

Atıksu Arıtma Dai. Bşk.

Atıksu Arıtma Tesislerinin SCADA Yenileme, Geliştirme ve Ekipman Temin İşleri (1)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

2.000

2.000

 

1.000

 

1.000

Atıksu Arıtma Dai. Bşk.

Atıksu Arıtma Tesislerine Dezenfeksiyon Sistemleri Yapılması (3)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

3.000

3.000

 

2.000

 

1.000

Atıksu Arıtma Dai. Bşk.

Atıksu Arıtma Tesislerine Geri Kazanım  Sistemleri Yapılması (1)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

3.000

3.000

 

3.000

 

1.000

Atıksu Arıtma Dai. Bşk.

Tuzla Atıksu Arıtma Tesisi Çamur Yakma Sistemi

İSKİ

Anadolu

 

72.000

72.000

 

90.000

 

50.000

Atıksu Arıtma Dai. Bşk.

Atıksu Arıtma Tesisleri Muhtelif Koku Giderim Sistemleri Yapılması (1)

İSKİ

Anadolu

 

1.500

1.500

 

2.000

 

500

Atıksu Arıtma Dai. Bşk.

Atıksu Arıtma Tesisleri Muhtelif Koku Giderim Sistemleri Yaılması (2)

İSKİ

Anadolu

 

1.000

1.000

 

1.000

 

500

 

T O P L A M

 

 

 

237.400

237.400

 

426.200

 

456.200

 Avrupa Yakası İçme Suyu Projesi (Yeni Etüt-Proje İşleri) 2018 Yılı Birim Fiyatlarıyla (Bin TL)

Yatırımcı Daire

Proje Adı

Finans Kaynağı

Yer (İl Ve İlçeler)

2018 Yılı Yatırımı

2019 Yatırımı

2020 Yatırımı

Dış Kaynak

Öz Kaynak

Toplam

Dış

Toplam Dış+İç

Dış

Toplam Dış+İç

Plan Proje ve Yatırım Dai. Bşk.

Memba Alanları Tesbit Projesi (1)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

 50

50

 

100

 

50

Plan Proje ve Yatırım Dai. Bşk.

Memba Alanları Tesbit Projesi (2)

İSKİ

İstanbul Geneli

  

 50

50

 

100

 

50

Plan Proje ve Yatırım Dai. Bşk.

Su Müzesi  Hizmet Alım İşi (1)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

 1.000

1.000

 

 

 

 

Plan Proje ve Yatırım Dai. Bşk.

Muhtelif Yerlerde Bakım Onarım İşi (2)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

 500

500

 

250

 

250

Plan Proje ve Yatırım Dai. Bşk.

Kağıt Eserlerin Restorasyonu (1)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

 50

50

 

100

 

50

Plan Proje ve Yatırım Dai. Bşk.

Tarihi Harita/Defter Tercüme Edilmesi ve  Kitaplaştırması İşi(1)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

 100

100

 

200

 

 

Plan Proje ve Yatırım Dai. Bşk.

Çeşmeler Onarım Projesi (2)

İSKİ

İstanbul Geneli

  

 50

50

 

150

 

 

Plan Proje ve Yatırım Dai. Bşk.

Çeşmeler Onarım Projesi (3)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

 50

50

 

150

 

 

Plan Proje ve Yatırım Dai. Bşk.

Çeşmeler Restorasyonu (2)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

 50

50

 

150

 

 

Plan Proje ve Yatırım Dai. Bşk.

Su Bentleri Onarım Projesi (2)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

 350

350

 

350

 

 

Plan Proje ve Yatırım Dai. Bşk.

Su Bentleri Onarım Projesi (3)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

 100

100

 

200

 

 

Plan Proje ve Yatırım Dai. Bşk.

Su Bentleri Onarım Projesi (4)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

 100

100

 

200

 

 

Plan Proje ve Yatırım Dai. Bşk.

Su Kemerleri Onarım Projesi (4)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

 30

30

 

70

 

 

Plan Proje ve Yatırım Dai. Bşk.

Su Kemeri Restorasyonu (1)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

 300

300

 

500

 

200

Plan Proje ve Yatırım Dai. Bşk.

Çeşme Projelendirilmesi

İSKİ

İstanbul Geneli

 

 500

500

 

 

 

 

Plan Proje ve Yatırım Dai. Bşk.

Çeşmeler Yapım, Bakım ve Onarım İşi(1)

İSKİ

İstanbul Geneli

 

 15.000

15.000

 

10.000

 

 

Plan Proje ve Yatırım Dai. Bşk.

Su Depoları Restorasyonu (3)

İSKİ

İstanbul Geneli

  

 100

100

 

100

 

 

Plan Proje ve Yatırım Dai. Bşk.

İstanbul Dahilinde Yeni Çeşmeler Projesi