Metropol Yapı Denetim: “Türkiye’de ves Dünyada Yaşanabilir Bir Çevre Oluşmasına Katkıda Bulunmaya Devam Edeceğiz”

Öğeyi Oyla
(3 oy)

2001 yılında kurulduğu günden itibaren yapı sahiplerini inşaatın her safhasında malzeme kullanımında bilgilendirip denetleyen Metropol Yapı Denetim, kamu ve özelde birçok projede hizmet veriyor. Metropol Yapı Denetim yetkilileri Murat Kabakçıoğlu ve Levent Turgut, yapı denetim sisteminin hem yaşam kalitemiz hem güvenliğimiz açısından son derece önemli avantajları beraberinde getirdiğini belirterek, en başta can ve mal güvenliğimizin eskisine göre çok daha etkin biçimde sağlandığını ifade ettiler.

 

Metropol Yapı Denetim hakkında bilgi alabilir miyiz?

2001 yılında faaliyete geçen Metropol Yapı Denetim eğitimli teknik elemanları, yapı denetime getirdikleri yeni çehre, alanında uzman ve dinamik kadrosu ve işlerinde ki kalite anlayışı nedeniyle kısa sürede sektörün aranan ismi haline gelmiş durumdadır. Şirkette kullanılmakta olan iş modelleri gelişmeye devam ederken, hizmet yelpazesi yeni çevre hizmetleri alanlarının da dâhil olmasıyla genişlemektedir. Metropol şirketleri daha kapsamlı ve yüksek yeterlilik kriterleri gerektiren çevre projelerinde de en iyi performansı sergilemek adına daima kendini yenilemektedir. Yapı sahiplerini ve müteahhitleri inşaatın her safhasında TSE standartlarına uygun malzeme kullanma konusunda bilgilendirmeyi hedefleyen şirketimiz, ekip ruhuna sahip personelleri şirket bünyesinde bulundurarak denetimlerini doğru düzgün ve dürüstlük ilkelerini esas alarak yapmaktadır.

Uzman kadrodan oluşan Metropol Yapı Denetim A.Ş. uzmanlığını kamu ve özel sektörün hizmetinde kullanarak, Türkiye’de ve dünyada yaşanabilir bir çevre oluşmasına katkıda bulunmaya devam edeceklerinin altını çizmektedir.

Firmanızın çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Kurulduğu günden bu yana ortaya koyduğu istikrarlı performansıyla sürdürülebilir bir büyüme örneği sergileyen Metropol, güçlü ve saygın şirketler arasındaki yerini almıştır. İnsan hayatını esas alan firmalarımızın amacı tüm gelir gruplarına hitap ederek, alt yapısı çözümlenmiş, doğayla bütünleşmiş, güvenli, modern ve estetik yapılar inşa etmektir.

Bu amaçla; konusunda uzman teknik kadrosu, profesyonel, takım çalışmasına yatkın, çağdaş analitik düşünceye sahip ekibi, ödünsüz kalite anlayışıyla insanlara daha rahat bir yaşam sunan projeleri geliştirmeye ve bunları hayata geçirmeye devam etmektedir. 16 yıllık iş deneyimini, mali gücünü ve teknik yetkinliklerini kullanarak sayısız projeyi başarıyla tamamlamaya devam edecektir.

İnşaat sektöründe yapı denetiminin önemi ülkemizde yeni yeni anlaşılıyor. Türkiye’deki yapı denetim sektörünü değerlendirebilir misiniz?

Yapı Denetim Sistemi, hem yaşam kalitemiz hem güvenliğimiz açısından son derece önemli avantajları beraberinde getirmektedir. Bunlardan en başta geleni can ve mal güvenliğimizin eskisine göre çok daha etkin biçimde sağlanmasıdır.

Yapı Denetim Sistemi sayesinde, yeni projeler ve yapılar çağdaş standartları ve kuralları temel alarak hazırlanır ve inşa edilir. Kontrolsüz ve standart dışı yapılaşmanın önüne geçilir. Denetimler gerektiği gibi ve kurallara uygun biçimde gerçekleştirilir. Yapılarda kullanılan malzemeye ek olarak, proje çizimlerinden şantiyede yapılan çalışmalara kadar bütün işçilik de kanunlarda belirtilen standartlara uygunluk açısından denetlenir.

Yapı Denetim Sistemi, yapılarda ortaya çıkan hasarlar nedeniyle zarara uğramış insanların haklarını da korur, ortaya çıkabilecek zararın tazminini sağlar. Evimizde huzurla oturmak, işyerimizde güvenle çalışmak hepimizin hakkıdır. Yapı Denetim Sistemi, garanti belgesi olan yapılarda, çağdaş koşullarda yaşamamızı sağlar. Metropol Yapı Denetim, uzman ve tecrübeli kadrosuyla, şimdiye kadar yaptığı bütün işlerde beğeni toplayan ciddiyeti ve disipliniyle size güvenilir Yapı Denetim hizmeti sunmaya her zaman hazırdır.

Şuan devam eden projelerinizden bahseder misiniz?

Ankara’nın tüm belediyelerinde tamamlanan, devam eden ve ruhsat aşamasında olan işlerimiz mevcuttur. Devam eden ve yeni başlayacak işlerimizden bazıları ve bilgileri şu şekildedir.

İvedik OSB Teknopark

İlgili İdare: İvedik OSB-Sanayi Bakanlığı

Müteahhit: Ünal Akpınar İnşaat Turz. Maden San. ve Tic. A.Ş.

İnşaat Alanı: 75.200 m2

Relax Plus Yaşamkent

İlgili İdare: Çankaya Belediyesi

Müteahhit: Fırat - Dema - Mikro İnşaat

İnşaat Alanı: 173.000 m2

Ostim Prestij

İlgili İdare: Ostim OSB

Müteahhit: Fırat - Dema - ZMK İnşaat

İnşaat Alanı: 118.650 m2

Sierra Yaşamkent

İlgili İdare: Çankaya Belediyesi

Müteahhit: Kargın İnşaat A.Ş.

İnşaat Alanı: 85.300 m2

Gamador Koru Evleri

İlgili İdare: Keçiören Belediyesi

Müteahhit: Gamador İnşaat A.Ş.

İnşaat Alanı: 130.000 m2

Nortland

İlgili İdare: Keçiören Belediyesi

Müteahhit: Sinpaş G.Y.O.-Özgaziantep İnşaat -Aksa İnşaat

İnşaat Alanı: 124.550 m2

Alimar İşmerkezi

İlgili İdare: Ostim OSB

Müteahhit: Alimar Makina

İnşaat Alanı: 8.500 m2

Arıkanlar Plaza

İlgili İdare: Yenimahalle Belediyesi

Müteahhit: Arıkanlar İnşaat

İnşaat Alanı: 19.581 m2

Türeli Batı Park AVM

İlgili İdare: Yenimahalle Belediyesi

Müteahhit: Türeli Yapı İnşaat

İnşaat Alanı: 88.550 m2

Sierra Mix

İlgili İdare: Çankaya Belediyesi

Müteahhit: Kargın İnşaat A.Ş.

İnşaat Alanı: 210.450 m2

Yonca Konakları

İlgili İdare: Büyükşehir Belediyesi

Müteahhit: İkbal İnşaat

İnşaat Alanı: 128.450 m2

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sponsorlar

    

Anbarapor'dan

May 09 2019 0
Sıradan Olmayan Projelerin Ofisi: Teğet Mimarlık
Konuttan opera binasına, renovasyondan müzeye, yurtiçinden yurtdışına, çoğu sosyal sorumluluk projesi olan birçok yapı tasarlayan Teğet Mimarlık, İzmir Opera Binası projesi ile birçok nedenden dolayı…

Teşvik

Ağustos 06 2019 0
Nisan Ayında 451 Firmaya Teşvik Belgesi Verildi
Nisan ayında 451 kurum ve kuruluşa, çeşitli vergi istisna ve…
Nisan 04 2019 0
Aralık 2018'de 405 Yatırım Teşvik Belgesinin 51’i Enerji Projelerine
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca geçen yılın aralık ayında 405 yatırım…
Ocak 04 2019 0
Ekim Ayında 389 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Ekimde 389 yatırım teşvik belgesi verildi.…
Aralık 13 2018 0
Eylülde 459 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Eylülde toplam tutarı 16.8 milyar lirayı aşan 459 adet yatırıma…

E-bülten

Anbarapor'dan haber almak ve belirli periyotlarda gönderdiğimiz e-bültenleri e-posta aracılığıya edinmek için e-posta adresinizi ekleyiniz. Aşağıdaki alana e-posta adresinizi eklediğinizde bizden e-posta almayı yasal olarak kabul etmiş sayılırsınız.