Can Alıcı Projelerin Köklü ve Saygın Firması Arges İnşaat

Öğeyi Oyla
(5 oy)

Özellikle Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün içme suyu arıtma ve sulama projelerinde yer alan ve başarılı şekilde projeleri tamamlayan Arges İnşaat, devam eden projeleriyle de sektörde başarılı işlere imza atarak yoluna devam ediyor. Arges İnşaat kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ebinç ile firmaları hakkında konuştuk.

Firmanızın kuruluşundan bahseder misiniz?

1992 yılında ARGES İnşaatın ilk temelleri attık. Amaç, randımanlı, gelecek, emniyetli, sürat gibi kelimelerin baş harflerini bir araya getirerek birçok tecrübeli, bilgili ve emektar insanın düşünce ve vucut gücünden yararlanarak bu günlere kadar tüzel bir kişilik adı altında; insanımıza istihdam, ülke ekonomisine büyük projelerdeki işlerin zorluğuna ve kolaylığına bakmaksızın maksimum seviyede fayda sağladık. En zor işlerin bile kolaylaşmasının İnsan beyni ve tecrübesinin neticesi olduğunu, pratikte uygulamalarla kanıtlamayı başarmanın haklı gururu ile birlikte, ekonomik ve profesyonel çözümler üreterek; kaliteli, tasarrufa dayalı zaman faktörünü kısaltarak günümüze kadar sağlam ve emin adımlar ile geriye gitmeden aynı zamanda yerimizde durmadan hedeflediğimiz amaçlarımıza doğru her geçen günden biraz daha fazla yaklaşarak, ilerlememizi devam ettiriyoruz… 1992 yılından bu güne ekip çalışmasının ne kadar önemli olduğunun bilincinde olmamızdır başlıca sırlarımızdan bir tanesi…

Sektörde yaptığınız işlerden bahseder misiniz?

Son zamanlarda özellikle DSİ (Devlet Su İşleri) ve TOKİ (Başbakanlık Toplu Konut İdaresi) kurumlarından tarafımıca taahhüt edilen işlerden bahsedecek olursak; TOKİ Şırnak Cizre İlçesi 24 Derslik Anadolu Lisesi İnşaatı. Ve Şırnak Silopi 236 Adet Konut ile Çevre Düzenleme İşlerini çok kısa bir zaman diliminde taahhüt ederek tamamladık. DSİ bünyesinde tarafımızca taahhüt edilen Samsun / Bafra Kızılırmak Islahı, Kars İçme Suyu İsale Hattı İnşaatı işini de taahhüdümüz altında kuruma teslim ettiğimiz işlerden bazıları diye sıralayabiliriz.

Mevcut durumda DSİ’nin bünyesinde barındırdığı çok önemli projeler olarak Şırnak- Cizre İçme Suyu Arıtma Tesisi ile Diyarbakır-Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi Projeleri 2017 yılı bitmeden hizmete açacağımız projelerdir. Ayrıca 2017 yılı içerisinde tarafımızca taahhüt edilen Şanlıurfa- Siverek İçme Suyu Arıtma Tesisi, Ağrı-Patnos İçme Suyu Arıtma Tesisi ‘de son hız ile devam eden projelerimiz arasındadır. 2018 yılı sona ermeden bu iki projemizi de hizmete sunacağız.

Yine DSİ bünyesinde Diyarbakır- Başlar Barajı Sulaması İnşaatı ve Kahramanmaraş Sireşanlı Pompaj Sulaması 1. Kısım İnşaatı, Antalya Kumluca Akmaz Baymak Dereleri Tahkimat işleri devam eden projelerimiz arasındadır…

Çok başarılı işlere imza atmış ve halen atmaya devam ediyorsunuz. Bundan sonraki hedefleriniz nelerdir?

Özellikle DSİ Gibi hassas ve ülkenin tüm can alıcı projeleri ile uğraşan çok köklü ve saygın bir kurum ile çalışıyor olmamız firmamızı ve tüm çalışanlarımızı gururlandırdığı gibi iş ve çalışma deneyimimizin her geçen gün dahada güçlendirdiklerini tespit etmekteyiz. 1992 yılındaki ilk heyecanımız ile çok güçlü tecrübeli ve diğer taraftan genç, dinamik, akışkan bir ekip oluşturmuş durumdayız ve bu ekibe her zaman uyum sağlayabilecek en son teknolojilerin gerisinde kalmayan araç-gereç, makine parkı, binek araç filosu, yük kamyonlarımız ve diğer teknolojik yardımcı cihazlarımız ile taahhüt ettiğimiz tüm projeleri en kısa zaman diliminde bitirmek ve paralelinde daha büyük projelerin altına imzamızı atmak için bütün ekiplerimiz ile elimizden gelen en üst seviyedeki özveriyi göstererek çaba sarf ediyoruz. Çünkü; “Sonuçları EKİPLER Belirler!”    

                                                                                                                

 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sponsorlar

         

Anbarapor'dan

Kasım 13 2018 0
Merhaba Kasım 2018
Yeni sayımızla iyi bir ay geçirmeniz dileğiyle…Türkiye'de 53 adeti Termik, 123 adeti Hidroelektrik ve 136 adeti ise Diğer Yenilenebilir Enerji (rüzgâr, jeotermal, biyokütle, biyogaz ve…

Teşvik

Aralık 13 2018 0
Eylülde 459 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Eylülde toplam tutarı 16.8 milyar lirayı aşan 459 adet yatırıma…
Kasım 16 2018 0
Ağustos Ayında 330 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ağustos ayında 330 yatırım teşvik belgesi…
Ekim 05 2018 0
Haziranda 570 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Haziranda 570 yatırım teşvik belgesi verildi.…
Ekim 05 2018 0
Temmuzda 464 yatırım teşvik belgesi verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Temmuzda 464 yatırım teşvik belgesi verildi.…

E-bülten

Anbarapor'dan haber almak ve belirli periyotlarda gönderdiğimiz e-bültenleri e-posta aracılığıya edinmek için e-posta adresinizi ekleyiniz. Aşağıdaki alana e-posta adresinizi eklediğinizde bizden e-posta almayı yasal olarak kabul etmiş sayılırsınız.