MST İş ve Tarım Makinaları KOMATEK 2017 Fuarı’nda Yeni Ekskavatörünü Tanıttı

Öğeyi Oyla
(0 oy)

MST, fuarda yeni paletli ekskavatörü ve teleskopik forklifti fuarın ilk günü sektör ilgililerinin katıldığı törenle tanıtımını gerçekleştirdi. 

Sanko Holding bünyesindeki MST İş ve Tarım Makinaları, 3-7 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da Atatürk Kültür merkezinde yapılan, sektörün en prestijli fuarı KOMATEK 2017, 15. Uluslararası İş ve İnşaat Makina, Teknoloji ve Ekipmanları İhtisas Fuarı’nda, yeni paletli ekskavatörü ve teleskobik forkliftini, Sanko Holding Onursal Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu Sanko Holding Yönetim kurulu üyesi ve İş ve Tarım Makinaları grubu başkanı Sami Konukoğlu, IMDER Yönetim kurulu üyeleri, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, DMO Genel Müdür Yardımcısı İsmet Keskin, Karayolları Genel Müdür Yardımcısı Laçin Akçay, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın’nın katıldığı tören ile açılışını yaptılar. 

MST iş ve Tarım Makinaları Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Aydın Karlı, ‘Uzun süren detaylı ve özenle devam eden tasarım ve mühendislik çalışmaları ile saha testleri sonucunda iş makinesi sektörünün ihtiyaçları değerlendirilerek üretilen MST ekskavatör, Komatek fuarında müşterilerimizle buluştu. Gösterilen ilgiden çok memnunuz. Komatek fuarı ile ilk defa sergilediğimiz 30 ton ve 22 ton sınıfındaki ekskavatörlerimizin yanı sıra yeni teleskopik forkliftimiz, mevcut ürünlerimiz olan 6 Plus ve 5 Plus beko loderlerimiz ve hidrostatik teleskopik forkliftimiz müşterilerimizden yoğun ilgi ve talep gördü. Fuara katıldığımız için çok memnunuz. Özellikle sektörün dinamiğinin artması ve makine sektöründe yerli üretimin geldiği üretimin görülmesi açısından önemli bir fuar oldu.’ dedi. 

Aydın Karlı sözlerine ‘Biz, MST paletli ekskavatörleri geliştirirken, sektörün ve müşteri ihtiyaçları doğrultusunda yüksek güç, performans ve dayanıklılığın yanı sıra düşük yakıt tüketimi ve işletme maliyetinde tasarrufu hedefledik. MST ekskavatörlerde kullanılan tüm komponentler dünya çapında bilinen ve tanınan markalardan seçilmiş olup, güçlü ve dayanıklı bir yürüyüş takımı ve fabrika bünyesinde ileri teknoloji ile üretilen bom, arm ve kepçe grubu ile donatılmıştır. Kabin konforu ve ergonomi açısından sınıfının tüm gerekliliklerini yerine getiren MST ekskavatörler, operatörlerine uzun ve yorucu çalışmalarda sağlıklı bir çalışma ortamı sunmaktadır. ‘ diyerek devam etti. 

Aydın Karlı, ‘Fuarda ayrıca ilk defa sergilediğimiz diğer ürünümüz MST’nin yeni teleskopik forklifti. MST olarak, Türkiye’nin ilk ve tek yerli teleskopik forklift üreticisi olarak 7 metreden 17 metreye kadar 7 çeşit modelde Teleskopik forklift üretimine Gaziantep’teki modern tesislerinde devam ediyor. Şimdi bu ürün grubuna powershift şanzımanlı yeni üyelerini ekliyoruz. Yeni Teleskopik forklift serisinde ayrıca kabin tasarımı tamamen yenilenmiş olup yüksek konfor, ergonomi ve estetik müşteri beğenisine sunmaktayız. Artık 18 metre erişim mesafesine ve 4 ton taşıma kapasitesine ulaşan yeni MST teleskopik forkliftler ayrıca farklı arazi koşullarında makinanın denge sistemini arttırması için müşteri talepleri doğrultusunda “SWAY” özelliği eklenmiştir.’ diye ifade etti.     

Fuarda sergilenen Yeni 6 PLUS Serisi Beko loderler de müşteriler tarafından ilgi ile incelendi. Yeni MST 6 Plus Bekoloder’de operatörün konforu ve ihtiyaçları düşünülerek geliştirilen yeni kabin tasarımına artı olarak yenilenmiş klima ve kalorifer sistemi sayesinde sıcak ve soğuk havalarda kabin içerisindeki ısı operatörün istediği dereceye rahatlıkla getirilebiliyor. Kabin yalıtımı da ciddi oranda arttırılarak gereksiz ısı kayıplarının önüne geçilirken aynı zamanda dış ortamdan kaynaklanan seslerin kabin içerisinde operatöre yarattığı rahatsızlık minimum seviyelere çekiliyor. Operatör konforunun yüksek seviyede hissedilebilmesi için standart donanım olarak sunulan havalı süspansiyonlu operatör koltuğu, uzun ve yorucu çalışma sürelerinin operatör üzerindeki olumsuz etkileri en aza indiriliyor.

MST, ayrıca fuarda Türkiye’nin tek yerli mini ekskavatör üreticisi olarak 1.6 ton ile 5.5 ton arasında 5 ayrı modelde mini ekskavatörünü farklı ataşman seçenekleri ile sergileyerek, müşterilerine MST mini ekskavatörlerinin her sektörün ihtiyacına yönelik olarak kullanılabileceğini gösterdi.   

MST Hakkına

MST İş ve Tarım Makinaları; tekstil, enerji, inşaat, ambalaj, iş ve tarım makinaları, gayrimenkul, AVM, sağlık ve eğitim sektörlerinde faaliyet gösteren SANKO Holding bünyesinde 2003 yılında kuruldu.

MST İş ve Tarım Makinaları, Gaziantep’teki 42.000 metrekare kapalı alanlı, modern teknoloji ile donatılan tesislerde ürettiği MST markalı bekoloder, telehandler ve mini ekskavatörle, SANKO çatısı altında ülkemiz sanayiine önemli değer katmaktadır. 

Ar-Ge çalışmaları ile ürün gamını sürekli artıran ve yeni teknoloji çalışmaları yapan MST’nin Ar-Ge çalışmalarını, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca tescillenen Ar-Ge merkezinde Türk mühendis ve teknisyenler yürütmektedir.

 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sponsorlar

    

Anbarapor'dan

May 09 2019 0
Sıradan Olmayan Projelerin Ofisi: Teğet Mimarlık
Konuttan opera binasına, renovasyondan müzeye, yurtiçinden yurtdışına, çoğu sosyal sorumluluk projesi olan birçok yapı tasarlayan Teğet Mimarlık, İzmir Opera Binası projesi ile birçok nedenden dolayı…

Teşvik

Nisan 04 2019 0
Aralık 2018'de 405 Yatırım Teşvik Belgesinin 51’i Enerji Projelerine
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca geçen yılın aralık ayında 405 yatırım…
Ocak 04 2019 0
Ekim Ayında 389 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Ekimde 389 yatırım teşvik belgesi verildi.…
Aralık 13 2018 0
Eylülde 459 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Eylülde toplam tutarı 16.8 milyar lirayı aşan 459 adet yatırıma…
Kasım 16 2018 0
Ağustos Ayında 330 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ağustos ayında 330 yatırım teşvik belgesi…

E-bülten

Anbarapor'dan haber almak ve belirli periyotlarda gönderdiğimiz e-bültenleri e-posta aracılığıya edinmek için e-posta adresinizi ekleyiniz. Aşağıdaki alana e-posta adresinizi eklediğinizde bizden e-posta almayı yasal olarak kabul etmiş sayılırsınız.