İzmir Manisa Arası Sabuncubeli Tüneliyle Bağlandı, Emsa Jeneratörlerle Aydınlandı

Öğeyi Oyla
(0 oy)

4.070 m'lik çift tüpten oluşan Sabuncubeli  Tüneli, D-565 Devlet Yolu'nun  Manisa ile İzmir arasında kalan kesiminde, en yüksek noktası 580 m rakıma varan  Sabuncubeli Geçidi'nde yer alıyor. Yeni Avusturya Yöntemi (NATM) ile inşa edilen tünelin giriş-çıkış  portallarında bulunan kavşaklar ve bağlantı yolları ile beraber proje toplamda 6.600 m uzunluğa ulaşıyor. Tünelin giriş portalı  Bornova'ya;   9,4 km çıkış portalı  ise Manisa'nın Merkez ilçesine 12 km uzaklıkta.  Sabuncubeli  Tüneli ile kışın buzlanmanın yoğun olduğu, eğimin yüzde 9,5'a ulaştığı, 14 adet düşük standartlı  kurptan oluşan kesim ortadan kaldırılarak yol eğimi tünel içinde %1,5'e indirildi. Böylece bu kesimdeki karla mücadele ve yüksek bakım maliyetlerinin de önüne geçildi. Ayrıca, yıllık ortalama günlük trafik (YOGT) miktarının 40 bine yaklaştığı Devlet Yolunun tünel konforuyla geçilmesi sağlanarak, İzmir ile Manisa arasındaki ulaşım 15 dakikaya indirildi.

Emsa Jeneratör  Stand-By 4200 kVA Güç İle  Tünellerin Enerji İhtiyacı İçin 7/24 Hazır

 
Projede  kullanılan  3 adet  Emsa  jeneratör  ile  tünellerin  tüm enerji  ihtiyacı  7/24 kesintisiz  sağlamaktadır. 3 adet  stand-by 1400 kVA güce  sahip  dizel jeneratörlerden,  senkronizasyon  panolarından oluşan proje ile 3 adet  jeneratör  biri birini  arıza ve  güç  yedeği  olarak kesintisiz 7/24  hizmet vermek üzere Emsa jeneratör  AR-GE  birimleri  tarafından dizayn  edildi,  Emsa Jeneratör  Eskişehir  fabrikalarında  rekor  sayılacak bir sürede  imal edilerek, tünellerin resmi  açılış tarihinden önce montajları  tamamlanarak teslim edildi. Düşük  yakıt sarfiyatına  sahip  Avrupa  egzost emisyon standartlarından,  Euro Stage- II  standartlarında  çevreci  dizel motorlara sahip Emsa jeneratörler herhangi bir  şebeke enerjisi  kesintisini   anında  hissederek devreye  girmekte,  tünellerin kesintisiz olarak yükünü tek adımda % 100  olarak üzerlerine almakta,  talep edilen  yüke  göre 3 adet  1400 kVA jeneratör yükleri  paylaşarak  güvenle  tünelleri kesintisiz  beslemektedir.
Emsa  Jeneratör Hakkında:
Emsa Jeneratör, ülkemizin sanayileşme sürecine katkı sağlamış alternator ve jeneratör konusunda öncülük etmiş lider kuruluşlarından biridir. Emsa Jeneratör, hem iç hem de dış pazarda hızla büyüyen ve gelişen jeneratör pazarının taleplerine doğru ve zamanında cevap verebilmek üzere, 2015 sonunda Eskişehir Organize sanayi Bölgesi’nde yer alan yeni, çevreci ve son teknoloji ile donatılmış fabrikasına taşınmıştır. İstanbul Sancaktepe’de bulunan ve 90 kişinin görev yaptığı Genel Merkezine ek olarak, 30.000 m² alana kurulmuş olan Emsa Jeneratör fabrikasında şu anda konusunda bilgili, tecrübeli ve dinamik 65 mavi yaka personel ile AR-GE ve üretim konusunda tecrübeli ve etkin bir mühendis kadrosu görev yapmaktadır.
Yeni üretim tesislerimizde tüm üretim, TSE ve ISO kriterlerine uygun biçimde gerçekleştirilmekte, ayrıca çevre ve iş sağlığı kanun ve prensiplerine uygun biçimde gerçekleştirilmektedir. Emsa Jeneratör özellikle AR-GE konuda büyük önem vermekte ve bu konuda yatırımlarını hız kesmeden sürdürmektedir. Yeni üretim tesislerimizde yeni test odaları ve konveyör sistemi ile verimlilik artırılmakta, barkod okuma sistemi ile tüm sistem takip edilebilmektedir. Ürün kalitesi ve zamanında teslimat konusunda son derece titiz çalışan bir firma olarak Emsa Jeneratör, Eskişehir fabrikasında yer alan PLC kontrollü otomatik SCADA üniteleri ile jeneratörlerini el değmeden, tamamen otomatik olarak test etmektedir. Bu üniteler, Türkiye’nin en gelişmiş test üniteleri olup, 3,200 kW’lık jeneratör test bankoları bulunmakta ve aynı anda 5 jeneratör test edilebilmektedir. Emsa Jeneratör,  bilgi ve tecrübesini halen 102 ülkede kullanıma sunarak,  ihraç ettiği  jeneratör ve enerji yönetim sistemleriyle faaliyetlerine devam etmektedir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sponsorlar

         

Anbarapor'dan

Kasım 13 2018 0
Merhaba Kasım 2018
Yeni sayımızla iyi bir ay geçirmeniz dileğiyle…Türkiye'de 53 adeti Termik, 123 adeti Hidroelektrik ve 136 adeti ise Diğer Yenilenebilir Enerji (rüzgâr, jeotermal, biyokütle, biyogaz ve…

Teşvik

Ekim 05 2018 0
Haziranda 570 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Haziranda 570 yatırım teşvik belgesi verildi.…
Ekim 05 2018 0
Temmuzda 464 yatırım teşvik belgesi verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Temmuzda 464 yatırım teşvik belgesi verildi.…
Temmuz 12 2018 0
Mayıs Ayında 713 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Ekonomi Bakanlığı, Mayıs ayında 713 yatırım teşvik belgesi düzenledi. Belge…
Haziran 21 2018 0
Nisan Ayında 515 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Ekonomi Bakanlığı’nın Nisan 2018 dönemi yatırım teşvik belgesi listesi Resmi…

E-bülten

Anbarapor'dan haber almak ve belirli periyotlarda gönderdiğimiz e-bültenleri e-posta aracılığıya edinmek için e-posta adresinizi ekleyiniz. Aşağıdaki alana e-posta adresinizi eklediğinizde bizden e-posta almayı yasal olarak kabul etmiş sayılırsınız.