Üstyapıda da Ziver İmzası

Öğeyi Oyla
(45 oy)

Altyapı projelerindeki birçok başarının ardından üstyapı projelerinde de adından söz ettiren Ziver Holding grup şirketlerinden olan Ziver İnşaat, yeni başlayan uluslararası külliye ve 2 bin kişilik yurt projeleriyle üst yapıda da imzasını atmak istiyor. 

Veysel Demirci

1970 yılında Mehmet Ali Demirci tarafından şahıs şirketi olarak başladığı iş hayatında, 2011 yılında anonim şirkete dönüşerek, bugünse yurt içinde çok sayıda şirket ve iştirakle inşaat, havacılık, gıda, sigorta ve petrol sektörlerinde faaliyetlerine devam eden holding haline gelen Ziver Holding, inşaat alanında altyapı projelerinden sonra üstyapıda da kendisini kanıtlıyor. 

Grubun lokomotif şirketi olan Ziver İnşaat; ulaştırma projelerinden baraj ve isale hattı projelerine, bina kompleks projelerinden endüstri tesislerinin alt yapı projelerine kadar üstlendiği her projeyi zamanında, istenilen kalitede ve öngörülen bütçede tamamlayarak sahip olduğu ilkelere sadakatle faaliyetlerine devam ediyor.

Holdingin, inşaat sektöründe edindiği bilgi ve tecrübenin verdiği güvenle Havacılık, Petrol, Sigorta ve Gıda sektörlerine yatırım yaparak ülkemizin kalkınma sürecinde üstüne düşen görevleri ve daha fazlasını layıkıyla yerine getirebilmek için sahip olduğu profesyonel ve dinamik kadrosuyla gece gündüz demeden durmaksızın çalışmalarına devam etmektedir.

Ziver İnşaat A.Ş üstlendiği projelerdeki riskleri en etkili şekilde yöneterek, planlanan sürede ve bütçede istenilen kaliteden ödün vermeden tamamlamayı ilke edinmiştir. Bu ilkenin yanı sıra, profesyonel anlamda proaktif proje yönetimini gerçekleştirdiği faaliyetlerin her aşamasında şirket politikası olarak benimsemiş olup denetim, güvenlik, çevre ve sağlık konularında ödün vermeyen çizgisini sürdürmektedir.  Tüm faaliyetlerini kalite, çevre ve güvenlik yönetmeliklerine göre sürdüren Ziver İnşaat ilgili tüm ISO sertifikalarına haizdir. Firma inşaat sektöründe 50 yılı bulan tecrübesi ile yetişmiş profesyonel teknik kadrosu, etkin yönetim ve denetim, gelişmiş lojistik olanakları ile her geçen gün büyümesine ivme kazandırarak ülkemizin kalkınma sürecine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Altyapıdaki başarısını üstyapıda da kanıtlayan Ziver İnşaat, Elazığ’da Uluslararası Harput Diyanet Külliyesi ve Ankara’da 2000 Kişilik Öğrenci Yurdu projeleri ile projelerine devam ediyor. 

80 milyon TL maliyetle inşa edilecek Uluslararası Harput Diyanet Külliyesi’nin inşaatının yapılacağı alan toplam 30.400 metrekareden oluşuyor.

Kapalı inşaat alanın 21.600 metrekare olduğu belirtilen külliyede, 19.000 metrekare yeşil alan bulunuyor.

Elazığ İl Özel İdaresi; külliyenin ihalesi için 2018 yılı Kasım ayında ihaleye çıkmış ve ihaleyi Ziver inşaat kazanmıştı.

Külliye binasının yapımı için başlatılan çalışmaların aralıksız sürdüğü ve önümüzdeki günlerde temel atma aşamasına gelineceği belirtildi.

Külliye Projesi’nde Neler Var?

Elazığ ve Harput için önemli kazanımlar sağlayacak külliyenin içerisinde; İslami araştırmalar merkezi, eğitim binaları, kongre merkezi, seyir kulesi, çok amaçlı kütüphane, çok amaçlı konferans salonları, sosyal alanlar, spor sahası, seyir kulesi, restoran-kafe ve 200 kişilik yatakhane bulunuyor.

Harput'un tarihi kent dokusuna uygun olarak tasarlanan projenin hayata geçirilmesi ile birlikte içinde birçok aktivite alanı bulunan külliye ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacak.

Elazığ ve Harput’a önemli bir değer katması beklenen Külliye'nin yaklaşık 900 günlük bir süre içerisinde biteceği tahmin ediliyor.

Eski binanın yıkılması ile birlikte eğitimine ara vermeyen Diyanet Eğitim Merkezi külliyenin tamamlanmasına kadar Sürsürü Mahallesi Yeşil Sokak’ta bulunan binada hizmetlerine devam edecek.

İdari bina, yurt binası ve lojman binaları olarak 8.600 m² arazi üzerinde hizmet veren Diyanet Eğitim Merkezi; tarihi kentin tam ortasında, 860 yıllık Ulucami ve 2.800 yıllık Harput Kalesi’nin tam karşısında sit alanı içerisinde yer almaktadır.

Projede yer alan birimler

Kursiyer Konaklama Birimleri:

Alt kat alanı: 70 m2

Üst kat alanı: 72 m2

Toplam: 142 m2

23 adet 2 katlı 2 adet tek katlı lojman binası

Her katta toplam 2 oda 4 yatak, 48x4: 192 yatak

Toplam lojman alanı: 3266 + 140= 3.406 m2

Eğitim yapısı: 1.500 m2

Giriş ve idari bölüm: 980 m2

Sosyal Tesisler: 1.120 m2

Kapalı otopark, servis ve spor alanı: 

Otopark + servis: 4.920 m2

Kapalı spor alanı: 670 m2

Toplam: 5.590 m2

Genel toplam: 14.616 m2

Ankara’ya 2000 Kişilik Öğrenci Yurdu

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılan ihaleyi kazanan Ziver İnşaat, Ankara’ya 2 bin kişilik öğrenci yurdu projesini yapacak. Geçtiğimiz ay sözleşmesi imzalanan projenin yapım maliyeti 80 milyon TL civarında. ODTÜ kampüsü içerisinde yapılacak projede, 5 adet yurt binası, 1 adet yönetim binası, 1 adet yemekhane binası, 1 adet atölye binası ve 1 adet konferans salonu bulunuyor. Arsa alanı 41.485 m2, bina oturum alanı 10.176,25 m2 ve toplam inşaat alanı Yaklaşık 50.500,00 m2 olacak olan projenin 2021 yılında tamamlanması planlanıyor. 

Ziver Holding Hakkında

Ziver Holding’in temelleri 1970 yılında Mehmet Ali Demirci tarafından atılmıştır. 1998 yılında şirketleşip, Veysel Demirci liderliğinde 2011 yılında nev’i değiştirerek anonim şirket olmuştur. Ziver İnşaat A.Ş. 2016 yılında, inşaat faaliyetlerinin yanı sıra; havacılık, petrol, gıda ve sigorta sektörlerinde yaptığı yatırımlarla faaliyet alanlarını genişletip, holdingleşme sürecine girmiştir.

Firma bünyesinde bulunan diğer grup şirketleri

Ziver Havacılık

“Zaman değerlidir.” parolasını hizmetlerinde ilke edinen Ziver Havacılık; ulusal ve uluslararası sivil havacılık gereklerini yerine getiren, dünyada ve ülkemizde havacılık alanında meydana gelen gelişmeleri takip eden, kendini devamlı geliştiren, uçuş emniyetini ve müşteri memnuniyetini sürekli ön planda tutan bir kalite politikasına sahiptir. Ziver Air filosunda 3 adet uçak bulunmaktadır. Güven ve kaliteyi müşterilerine bir arada sunmayı ilke edinmiş Ziver Havacılık, business VIP ve ambulans uçak servisi vermektedir. Ziver Air filosunda aşağıda teknik özellikleri belirtilen toplam 3 adet uçak bulunmaktadır. Bunlar:

1 Adet Hawker Beechcraft 400 | 2 pilot 7+1 yolcu kapasiteli | P&W JT15D-3 2 Turbofan Motor

2 Adet Cessna Citation V | 2 pilot 8+1 yolcu kapasiteli | P&W JT15D 5A 2 Turbofan Motor

Ziver Petrol

Holding çatısı altında akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren birim olarak yer almaktadır. Şirket bünyesinde İstanbul, Kocaeli ve Elazığ illerinde olmak üzere toplam 3 adet akaryakıt istasyonu hizmet vermektedir. Ziver Petrol; grubumuz bünyesindeki şirketlerin üstlendiği işlerdeki maliyet optimizasyonuna katkısının yanı sıra kırktan fazla kişiye de istihdam sağlamaktadır.

Ziver Sigorta

Ziver Sigorta; kısa vadede, sahip olduğu profesyonel ve deneyimli kadrosuyla müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlayıp en mükellef hizmeti vererek, sigortacılık sektöründeki öncü şirketler arasında kendi yerini almak amacıyla 2016 yılında faaliyetlerine başlamıştır.

Şirket, sigorta branşlarının çoğunda proaktif, etkili ve analitik bir yönetim yaklaşımını benimseyerek müşterilerimizin işletmelerinin sigortalanma sürecinin her aşamasında çözüm odaklı çalışmaktadır. Ziver Sigorta’nın hizmet kapsamında; Araç Sigortaları, Ev Sigortaları, İşyeri Sigortaları, Kurumsal Sigortalar, Nakliyat ve Havacılık Sigortaları bulunmaktadır.

Ziver Gıda

Ziverbey Restaurant ve Cafe dünya mutfağı ile yöresel lezzetleri tek bir çatı altında toplayan, özenle hazırlanmış dekoru, kusursuz hizmeti ve tadına doyulmayan lezzetleri ile Ankara Çukurambar’da lezzet dünyasına merhaba demiştir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sponsorlar

    

Anbarapor'dan

May 09 2019 0
Sıradan Olmayan Projelerin Ofisi: Teğet Mimarlık
Konuttan opera binasına, renovasyondan müzeye, yurtiçinden yurtdışına, çoğu sosyal sorumluluk projesi olan birçok yapı tasarlayan Teğet Mimarlık, İzmir Opera Binası projesi ile birçok nedenden dolayı…

Teşvik

Ağustos 06 2019 0
Nisan Ayında 451 Firmaya Teşvik Belgesi Verildi
Nisan ayında 451 kurum ve kuruluşa, çeşitli vergi istisna ve…
Nisan 04 2019 0
Aralık 2018'de 405 Yatırım Teşvik Belgesinin 51’i Enerji Projelerine
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca geçen yılın aralık ayında 405 yatırım…
Ocak 04 2019 0
Ekim Ayında 389 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Ekimde 389 yatırım teşvik belgesi verildi.…
Aralık 13 2018 0
Eylülde 459 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Eylülde toplam tutarı 16.8 milyar lirayı aşan 459 adet yatırıma…

E-bülten

Anbarapor'dan haber almak ve belirli periyotlarda gönderdiğimiz e-bültenleri e-posta aracılığıya edinmek için e-posta adresinizi ekleyiniz. Aşağıdaki alana e-posta adresinizi eklediğinizde bizden e-posta almayı yasal olarak kabul etmiş sayılırsınız.