Gaziantep’e Türkiye’nin 4. Büyük Sağlık Kampüsü

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Türkiye’nin en büyük sağlık kampüslerinden biri olacak Gaziantep Entegre Sağlık Kampüsü’nün tasarım, inşaat ve finansmanını gerçekleştiren Kayı Holding, kampüsün işletmesinden 25 yıl boyunca sorumlu olacak. Tesisin 2020 yılında hizmete açılması planlanıyor. Proje kapsamında Kayı Holding’in ortakları arasında İtalyan Salini Impregilo ve Güney Koreli Samsung C&T firmaları bulunuyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük, Türkiye’nin 4. en büyük sağlık kampüsü olacak Gaziantep Entegre Sağlık Kampüsü, 1875 yatak kapasitesine sahip olacak. Kayı Holding’in ilk Kamu Özel Ortaklığı projesi olan ve 2020 yılında hizmete açılması planlanan projede 579,998 m2 kapalı alanı bulunuyor. 330,091 m2’lik arazi üzerinde konumlanan kampüsün inşaatı tamamlandıktan sonra Kayı Holding, doktor ve hemşirelerin sağlanması hariç, tesisin yönetim hizmetlerini ve diğer klinik olan ve olmayan destek hizmetlerini 25 yıllık bir dönem boyunca sağlayacak. Gaziantep Entegre Sağlık Kampüsü inşaat ve yönetim yatırım maliyetleri açısından Türkiye’nin 5. büyük yatırımı konumunda bulunuyor.

Sağlık kampüsünde il sağlık müdürlüğü binası, il kamu sağlığı müdürlüğü binası, kamu hastaneleri birliğinin genel sekreteryası, 112 acil hizmet binası, sosyal tesis ve çok amaçlı alanlar, otoparklar ve helikopter pisti bulunuyor. Toplamda 600 milyon Euroluk yatırımla hayata geçen projede Kayı Holding’in ortakları arasında İtalyan Salini Impregilo ve Güney Koreli Samsung C&T firmaları bulunuyor.

Gaziantep Entegre Sağlık Kampüsü hizmete açıldığında, Gaziantep ve bölgesine uluslararası standartlarda sağlık hizmeti getirmenin yanın sıra Ortadoğu’nun da sağlık merkezi olacak.

Yer: Gaziantep, Türkiye

İnşaat Alanı: 579.998 m²

Başlama tarihi : Nisan 2016

Bitiş tarihi: Nisan 2019

Konsept Tasarım: N.K.Y. Mimarlık Mühendislik

Detay Tasarım : N.K.Y. Mimarlık Mühendislik

Müşteri: Samsung C&T - Kayı İnşaat - Salini SpA

İşin Kapsamı: Hareketli mobilya ve ekipman tedariği dahil anahtar teslimi 1.875 yataklı Entegre Sağlık Kampüsü’nün İnşaası. Proje kapsamında; KVC ve Onkoloji Hastanesi, Genel Hastane, Psikiyatri Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, KVC Yoğun Bakım ve Yanık Hastanesi, Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi bulunmaktadır.

Kayı Holding Kamu Özel Ortaklığı Projelerindeki Birikimini ve Uzmanlığını Yurt Dışına Taşıyor 

Coşkun Yılmaz tarafından 1991 yılında kurulan ve birçok sektörde hayata geçirdiği projelerle fark yaratan Kayı Holding, Kamu Özel Ortaklığı (PPP) alanındaki uzmanlığını yurt dışına taşımaya devam ediyor. İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ITA) tarafından İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlenen konferansa katılan Kayı Holding, Türkiye’deki tecrübelerini ve birikimini katılımcılarla paylaştı.

Faaliyet gösterdiği taahhüt, enerji, gayrimenkul geliştirme, yatırım ve sağlık sektörlerinde hayata geçirdiği birçok projeyle örnek olan Kayı Holding, Kamu Özel Ortaklığı (PPP) alanındaki tecrübesini ve uzmanlığını iş ortaklarına aktarmaya devam ediyor. Bu kapsamda İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ITA) tarafından İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlenen konferansa katılan Kayı Holding CEO’su Alpaslan Korkmaz, şirketin bu alanda yaptığı yatırımları ve izlediği stratejileri katılımcılarla paylaştı. 

Türkiye’nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli ve Sağlık Bakanlığı bürokratlarının yanı sıra DEİK Türkiye-İtalya İş Konseyi Başkanı Burak Vardan ve özel sektör temsilcilerinin katıldığı konferansta, sağlık alanında Kamu Özel Ortaklığı projelerinin detayları konuşuldu. 

“İki ülke arasındaki olası işbirliklerini konuştuk”

Kayı Holding’in Kamu Özel Ortaklığı alanındaki projelerine devam ettiğini hatırlatan Kayı Holding CEO’su Alpaslan Korkmaz, “Kayı Holding olarak sağlık alanında dünya çapında en büyük müteahhit, yatırımcı ve servis sağlayıcı firmalardan biri olmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda hayata geçirdiğimiz Kamu Özel Ortaklığı projelerine büyük önem veriyoruz. Altyapı yatırımları ya da kamu hizmetlerinde finansman, yatırımların gerçekleştirilmesi, tesislerin yenilenmesi, işletilmesi veya korunması amacıyla kamu ile özel sektör arasında oluşturulan bu finansman modeli, her iki taraf için de önemli avantajlar sağlıyor. Biz de iş ortaklarımıza bu alandaki tecrübelerimizi ve bilgi birikimimizi her fırsatta aktarmak istiyoruz. Bologna’da düzenlenen bu konferansta hem Türkiye’deki projeleri hem de önümüzdeki dönem hayata geçebilecek olası işbirliklerini konuştuk,” dedi.

Kayı İnşaat  

Kayı Holding’e bağlı Kayı İnşaat, 1991’de ana şirket olarak kurulmuş ve faaliyetlerine Türkiye’de endüstriyel binaların inşaatıyla başlamıştır. Şirket şu anda Azerbaycan, BAE, Bulgaristan, Cezayir, Irak, Katar, Kazakistan, Libya, Litvanya, Rusya, Suudi Arabistan, Tataristan, Türkiye ve Türkmenistan olmak üzere 14 ülkede faaliyet göstermektedir. Kayı İnşaat sağlık kampüsleri, endüstriyel binalar, konut ve iş yerleri, oteller, eğitim kurumları, enerji ve diğer altyapı projeleri gibi çeşitli sektörler için anahtar teslim inşaat, mühendislik, tasarım ve bina işleri, proje denetimi, yönetim, tedarik ve altyapı hizmetlerini sağlamaktadır.

Kayı İnşaat sekiz yıl üst üste Engineering News-Record dergisinin hasılat açısından en iyi 250 uluslararası müteahhit listesine girmiş, 2014 ve 2015 yıllarında sırasıyla 169’uncu ve 159’uncu olmuştur. 

Salini Impregilo SpA

Salini Impregilo 36,000 çalışanı ve 4.7 Milyar EUR iş hacmiyle (2015) 100 yıldır 50 ülkede faaliyet göstermekte olan Milan merkezli uluslarası bir gruptur.  Salini Impregilo, İtalya’nın en büyük iki altyapı inşaat firmalarından biri olan Salini S.p.A. şirketinin Impregilo S.p.A. şirketiyle birleşmesi sonucu oluşmuştur. Grup inşaat ve tasarım hizmetleri sunmaktadır ve baraj ve hidroelektrik santrali, hidrolik yapılar ve alt yapı inşaatı, yol - otoyol, ve demiryolu ve metro sistemi yapımı, liman ve deniz işleri, havaalanı yeraltı çalışmaları, atıktan enerjiye dönüşüm tesisleri, kamu ve endüstriyel inşaat, hastaneler, çevre koruma girişimleri ve tarihi bina restorasyonunu kapsayan geniş bir uzmanlık alanına sahiptir.

230 baraj ve hidroelektrik santral, 1,350 km’lik yeraltı çalışması, 6,730 km’lik demiryolu, 375 km’lik metro sistemi, 36,500 km’lik yol ve otoyol ve 330 km’lik köprü ve viyadük yapımı tamamlamış Salini Impregilo’nun güçlü bir performans geçmişi bulunmaktadır. Şirket, sekiz yıl üst üste Engineering News-Record dergisinin hasılat açısından en iyi 250 uluslararası müteahhit listesine girmiş, 2014 ve 2015 yıllarında sırasıyla 34’üncü ve 30’uncu olmuştur.

Samsung C&T 

Samsung C&T 1938’de Güney Kore’de kurulmuştur ve Samsung İnşaat grubuna 1995’te katılmıştır. Bu birleşme ile birçok alanda çalışan holding faaliyetlerine global olarak başlamıştır. Samsung C&T şu anda Ticaret ve Yatırım, Mühendislik ve İnşaat Grubu, Moda ve Resort olmak üzere dört iş grubu aracılığıyla 50 ülkede faaliyetlerini sürdürmektedir. Mühendislik ve İnşaat Grubu, Binalar, Kamusal Altyapı, Güç ve Tesis ve Konut bölümlerini bünyesinde bulundurmaktadır ve 38 yıldır mühendislik ve inşaat hizmetlerinde uzmanlık sağlamıştır.

Grup hastaneler, metrolar, yollar, köprüler, limanlar, havalimanları, ıslah projeleri, enerji üretim tesisleri, endüstriyel tesisler, gökdelenler ve konutlar gibi birçok farklı alanda hizmet sunmaktadır. Samsung C&T ayrıca yerine getirdiği büyük ölçekli tıbbi tesis inşaat projeleriyle sağlık hizmeti sektöründe de deneyimlidir. Samsung C&T Kore de ve uluslararasında 100’den fazla hastane inşa etmiştir.

Samsung C&T sekiz yıl üst üste Engineering News-Record dergisinin hasılat açısından en iyi 250 uluslararası müteahhit listesine girmiş, 2014 ve 2015 yıllarında sırasıyla 17’inci ve 16’ıncı olmuştur.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sponsorlar

    

Anbarapor'dan

May 09 2019 0
Sıradan Olmayan Projelerin Ofisi: Teğet Mimarlık
Konuttan opera binasına, renovasyondan müzeye, yurtiçinden yurtdışına, çoğu sosyal sorumluluk projesi olan birçok yapı tasarlayan Teğet Mimarlık, İzmir Opera Binası projesi ile birçok nedenden dolayı…

Teşvik

Nisan 04 2019 0
Aralık 2018'de 405 Yatırım Teşvik Belgesinin 51’i Enerji Projelerine
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca geçen yılın aralık ayında 405 yatırım…
Ocak 04 2019 0
Ekim Ayında 389 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Ekimde 389 yatırım teşvik belgesi verildi.…
Aralık 13 2018 0
Eylülde 459 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Eylülde toplam tutarı 16.8 milyar lirayı aşan 459 adet yatırıma…
Kasım 16 2018 0
Ağustos Ayında 330 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ağustos ayında 330 yatırım teşvik belgesi…

E-bülten

Anbarapor'dan haber almak ve belirli periyotlarda gönderdiğimiz e-bültenleri e-posta aracılığıya edinmek için e-posta adresinizi ekleyiniz. Aşağıdaki alana e-posta adresinizi eklediğinizde bizden e-posta almayı yasal olarak kabul etmiş sayılırsınız.