Not Mimarlık’tan Yalın ve Modern Proje: Kemalpaşa Kongre Merkezi

Öğeyi Oyla
(0 oy)

2008 yılında Merih Feza Yıldırım ve Serdar Uslubaş'ın ortaklığında kurulan Not Mimarlık, dinamik ve tecrübeli kadrosu ile İzmir'de mimarlık, iç mimarlık projelerinin hazırlanmasında hizmet vermekte, farklı ölçek ve ihtiyaçlarda kamu ve özel sektöre hizmet eden projeleri hayata geçirmektedir. Sürekli mesleki gelişime inanan ve işini severek yapan büro, kurulduğu günden bu yana ulusal mimarlık yarışmalarında 10'dan fala ödül ve mansiyon kazanırken birçok nitelikli yapıyı hayata geçirdi. Büro, inşaatı devam eden Kemalpaşa Kongre Merkezi projesi ile de kentin önemli bir ihtiyacının karşılanmasında referans bir proje gerçekleştirmiş.


Kemalpaşa Kongre Merkezi, Kemalpaşa-Torbalı yolu üzerinde, kentin önemli bir ihtiyacını karşılamak, ekonomik ve sosyal hayatı olumlu yönde etkilemek amacı ile Kemalpaşa Belediyesi tarafından yaptırılmaktadır. Tamamlandığında kentin büyüme akslarından birinde önemli referans noktası olacaktır. Kemalpaşa, İzmir'in ilçeleri arasında ekonomik ve sanayi faaliyetleri ile ön plana çıkan bir ilçedir. İlçede çeşitli sergi ve toplantı ihtiyaçları zaman zaman gündeme gelmektedir. Esnek bir programla ve çok amaçlı kullanıma yönelik tasarlanan proje iki adet kütlenin, İzmir iklimine ve yaşayışına uygun olarak, üstü örtülü bir promenad ile birleştirilmesi ile oluşmuştur. Böylece açık, yarı açık ve kapalı alan ilişkisi sağlanmış, kitlenin konumlandırılışı sayesinde, vaziyet planında farklı karakterlerde açık mekan kullanımları planlanmıştır. Bina yapım ve işletmede yalınlık ve ekonomikliği ön plana çıkarırken, Kemalpaşa'nın sahip olduğu sosyal ve kültürel öğeler modern yaklaşımla bir yorumlanmıştır.


Projede 1 adet 1000 m², 2 adet 500 m² sergi ve toplanma salonu bulunmaktadır. Ayrıca 1500 m² açık sergi alanı vardır. Çeşitli büyüklüklerde toplantı odaları olan proje yeterli miktarda otopark ile donatılmıştır.
İşveren: Kemalpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü
Mimari Proje: Not Mimarlık
Statik Proje: Kobe Yapı
Mekanik Proje: Prodem Mühendislik
Elektrik Proje: Onmuş Elektrik
Yüklenici: Haşemoğlu İnşaat Gıda Nak. Tur. San. ve Tic. Ltdi Şti.
İnşaat Alanı: 6.600 m²

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Sponsorlar

         

Anbarapor'dan

Kasım 13 2018 0
Merhaba Kasım 2018
Yeni sayımızla iyi bir ay geçirmeniz dileğiyle…Türkiye'de 53 adeti Termik, 123 adeti Hidroelektrik ve 136 adeti ise Diğer Yenilenebilir Enerji (rüzgâr, jeotermal, biyokütle, biyogaz ve…

Teşvik

Kasım 16 2018 0
Ağustos Ayında 330 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ağustos ayında 330 yatırım teşvik belgesi…
Ekim 05 2018 0
Haziranda 570 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Haziranda 570 yatırım teşvik belgesi verildi.…
Ekim 05 2018 0
Temmuzda 464 yatırım teşvik belgesi verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Temmuzda 464 yatırım teşvik belgesi verildi.…
Temmuz 12 2018 0
Mayıs Ayında 713 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Ekonomi Bakanlığı, Mayıs ayında 713 yatırım teşvik belgesi düzenledi. Belge…

E-bülten

Anbarapor'dan haber almak ve belirli periyotlarda gönderdiğimiz e-bültenleri e-posta aracılığıya edinmek için e-posta adresinizi ekleyiniz. Aşağıdaki alana e-posta adresinizi eklediğinizde bizden e-posta almayı yasal olarak kabul etmiş sayılırsınız.